Polonia Trzebnica się zbroi. Ostrowski, Wołczek i… Szandrocho

Polonia Trzebnica zbroi się przed nowym sezonem i sięga po głośne nazwiska. Po piłkarzy, którzy jeszcze nie tak tak dawno biegali po boiska ekstraklasy. To oznacza tylko jedno – walkę o powrót do IV ligi.

 

Orzeł Prusice rośnie w siłę. Te nazwiska robią wrażenie

Nie tak dawno pisaliśmy o głośnych nazwiskach, które do drużyny sprowadził A-klasowy Orzeł Prusice (link powyżej). Okazuje się, że to nie jedyny  klub z rejonu, który sięga po uznanych piłkarzy. Trwa bowiem transferowa ofensywa Polonii Trzebnica – spadkowicza z IV ligi do wrocławskiej klasy okręgowej.

 

W Trzebnicy chyba chcą jak najszybciej wrócić do IV ligi, bowiem drużyna mocno się wzmacnia. Co prawda graczami dość wiekowymi, jednak jak na klasę rozgrywkową, wciąż z nazwiskami robiącymi spore wrażenie.

 

Więcej obcokrajowców w małych ligach na Dolnym Śląsku

Najpierw do Polonii trafił Krzysztof Wołczek, doskonale znany kibicom obrońca, który największe sukcesy święcił w barwach Śląska Wrocław (został z WKS-em mistrzem Polski w 2012 r.). W sumie w ekstraklasie rozegrał 67 meczów i zdobył 3 gole.

 

Dziś (25 lipca) klub poinformował natomiast, że do Trzebnicy trafił Krzysztof Ostrowski. Ostry ostatnie cztery sezony spędził w ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 135 meczów (w barwach Śląska, Legii Warszawa i Widzewa Łódź), w których zdobył 4 bramki.

 

Przypomnijmy, że w Polonii gra już Krzysztof Ulatowski (49 meczów w ekstraklasie, bez gola), również wieloletni gracz Śląska. Cała trójka grała już ze sobą we wrocławskim klubie od 2004 roku przez kilka sezonów.

 

To nie wszystkie nowe twarze w Polonii. Do klubu trafił nowy bramkarz Tomasz Szandrocho. Tak, tak, to nie przypadek. 21-letni golkiper jest synem Jarosława, fizjoterapeuty Śląska Wrocław. Ostatnio bronił barw LKS Krzyżanowice.

 

Ponadto do drużyny “wrócili” dwaj obrońcy Piotr Czarnecki i Adam Miazgowski. Pierwszy jest piłkarzem FC Wrocław Academy, który miniony sezon spędził w III lidze, w Bystrzycy Kąty Wrocławskie, a sezon 1014/15 grał właśnie w Trzebnicy. Miazgowski w Trzebnicy występował w sezonie 2012/13, a ostatnio był graczem III-ligowej Ślęzy Wrocław.

 

Fot. poloniatrzebnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.