Kto podmienił piłkarzy Zagłębia?

Zagłębie Lubin nieoczekiwanie przegrało z duńskim SonderjyskE 1:2 w pierwszym meczu III rundy kwalifikacji Ligi Europy. Kibice przez 40 minut pierwszej połowy przecierali oczy ze zdumienia i zadawali sobie pytanie – kto podmienił piłkarzy Piotra Stokowca?

Maciej Dąbrowski z Zagłębia do Legii. Kto zyska, kto straci?

W poprzedniej rundzie Ligi Europy, w dwumeczu z Partizanem Belgrad, piłkarze Zagłębia Lubin nie byli faworytami. Awans wydarli Serbom po 210 minutach morderczej walki i serii rzutów karnych. Zwłaszcza w defensywie Miedziowi prezentowali się bardzo dobrze. Zresztą w lidze było podobnie. Dwa zwycięstwa i bilans bramkowy 6:0.

Po takiej serii wielu (w tym piszący te słowa) widziało w Zagłębiu faworyta pojedynku z SonderjyskE. Może nie pewniaka, ale tak grający jak do tej pory Miedziowi, zwłaszcza u siebie, powinni nadawać ton wydarzeniom na murawie.

Losowanie 1/16 Pucharu Polski. Zagłębie poznało rywala

Tym większym szokiem było to, co przez niemal 40 minut pierwszej połowy prezentowali lubinianie. Jakby ktoś ich podmienił – obrona zrobiła chyba więcej błędów niż we wszystkich meczach bieżącego sezonu, pomocnicy razili niedokładnością i brakiem pomysłu na rozegranie ataku.

Nadzieję na coś więcej niż honorowe pożegnanie się z pucharami dał Łukasz Janoszka, strzelając gola do szatni. Po zmianie stron Zagłębie zagrało lepiej, odważniej… W końcu było to, stare, dobre małżeństwo Zagłębie. Miało nawet rzut karny, niestety jedenastkę zmarnował Filip Starzyński.

Ostatecznie gospodarzom nie udało się nawet zremisować. Zdecydowanym faworytem do awansu są teraz Duńczycy. A może to właśnie będzie handicap MKS-u? Gdy w poprzedniej rundzie pucharów niemal wszyscy stawiali na rywala, Miedziowi zagrali lepiej. Teraz, gdy to Duńczycy będą mieli większe szanse, może postarają się o niespodziankę? Potencjał ku temu z pewnością jest. Problem w tym, żeby nie popełniać już więcej takich błędów w obronie (zapewne już bez Macieja Dąbrowskiego) i być bardziej kreatywnym w przodzie.