Ślęza Wrocław zagra w Oławie

III liga rusza w weekend, a Ślęza Wrocław – niemal tradycyjnie – wciąż “bezdomna”. Tym razem zagra w Oławie.

 

Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

Problemy Ślęzy Wrocław ze stadionem to temat wracający jak bumerang od lat. A wszystko zaczęło na początku nowego tysiąclecia, gdy ówczesne władze klubu sprzedały teren pod stadionem przy ul. Wróblewskiego prywatnemu właścicielowi. W dość dziwnych okolicznościach – sprawa ostatecznie skończyła się w sądzie.

 

Kolejne lata wcale nie były spokojniejsze. Głównie słyszeliśmy o konflikcie następnego właściciela terenu, spółki Intakus, z miastem, które chciało kosztem stadionu i przyległego obszaru powiększyć wrocławskie zoo. To nie sprzyjało budowaniu przy Wróblewskiego zaplecza piłkarskiego, które z czasem mocno podupadło. Ślęza w tym czasie również miała różne okresy. Problemów nie brakowało, czy to finansowych, czy organizacyjnych.

 

Puchar Polski w okręgach na Dolnym Śląsku

Wydaje się, że w ostatnich latach Ślęza organizacyjnie stanęła na nogi. Z drugiej strony – stała się zupełnie bezdomna.  Od wiosny 2014 roku grała przy ul. Oporowskiej. Śląsk wydzierżawił jej swój obiekt w ramach rozliczenia za transfer Pawła Zielińskiego. Umowa się jednak skończyła.

 

W ostatnich dniach okazało się, że najstarszy klub w mieście “wyprowadza” się z Wrocławia. Swoje mecze w roli gospodarza Ślęza będzie grała w Oławie. Ma to być rozwiązanie tymczasowe, bowiem – jak informuje na facebooku Dariusz Parossa – jeszcze w tym roku klub ma rozpocząć budowę nowego, własnego obiektu.

 

W pierwszym meczu nowego sezonu III ligi Ślęza zagra na wyjeździe z Unią Turza Śląska. Po raz pierwszy “u siebie” w Oławie żółto-czerwoni zagrają w sobotę 6 sierpnia o godz. 17.

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.