III liga: Miedź II gromi, Śląsk II przegrywa wygrany mecz (WYNIKI II KOLEJKI)

III liga: 2. kolejka sezonu w grupie 3. W pierwszym sobotnim meczu Miedź II Legnica rozbiła KS Polkowice 4:1. W innych spotkaniach emocji również nie brakowało. A nasze drużyny przekonały się, że będzie to trudny sezon.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (KOLEJKA #1)

W sobotę, 6 sierpnia zmagania w 2. kolejce III ligi rozpoczęli piłkarze Miedzi II Legnica i KS Polkowice. W derbach Zagłębia Miedziowego lepsi okazali się gospodarze, choć wynik sugerowałby pogrom, to jednak mecz aż tak jednostronny nie był.

 

Gospodarze objęli prowadzenie w 33 min. po trafieniu Mateusza Cieślika. Gdy na 2:0 podwyższył Mateusz Zatwarnicki w 52 min., wydawało się, że gospodarze całkowicie kontrolują spotkanie. Goście przebudzili się w 75. min., gdy z dystansu huknął nie do obrony Wojciech Galas. Polkowiczanie starali się powalczyć o remis, ale zostali skarceni w końcówce meczu. Po golach Lucjana Zielińskiego i Łukasza Chodygi gospodarze wygrali 4:1.

 

Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

Tym samym polkowiczanie przegrali drugi mecz z rzędu i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. A przypomnijmy, że w przedsezonowych typach wielu widziało ich w czubie tabeli. Oczywiście dwie porażki tego nie przekreślają, ale podopieczni Jarosława Perdyca zaczynają sezon od falstartu.

 

Jak się nie wygrywa 3:0, to przegrywa się 2:3

Powyższa maksyma dotyczy oczywiście siatkówki, ale idealnie sprawdziła się tym razem w Pawłowicach Śl. Śląsk II prowadził z Pniówkiem w 50 min. 2:0 – po golach Daniela Łuczaka i Miłosza Kubackiego – jednak nie przewiezie do Wrocławia nawet punktu. Gospodarze już w 51 min. strzelili gola kontaktowego, a w 78 min,. prowadzili już 3:2. Rezerwy Śląska nie zdołały się już podnieść, a pod koniec meczu straciły jeszcze Łuczaka, który otrzymał czerwoną kartkę.

 

Wyjazdu, tym razem do Brzegu, dobrze wspominać nie będą wspominali również piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy ulegli Stali 0:3.

 

Z jednym punktem z Zabrza wrócili natomiast piłkarze Piasta Żmigród. Punkt cieszy, zwłaszcza że podopieczni Grzegorza Podstawka przegrywali 0:1 już od 5 minuty, a w składzie gospodarzy można było zobaczyć kilku zawodników z I drużyny Górnika. Piast świetnie zagrał w II połowie, mógł nawet wygrać, ale dwa razy żmigrodzianie trafili w poprzeczkę. Jeden punkt naszej drużynie zapewnił w 70 min. Damian Celuch.

 

Duża radość natomiast w obozie Ślęzy Wrocław. Żółto-czerwoni, którzy swoje mecze w roli gospodarza rozgrywają w Oławie, pokonali beniaminka III ligi Olimpię Kowary 1:0. Gola na wagę 3 punktów już w doliczonym czasie gry strzelił strzelił Jakub Jakóbczyk. Doświadczonemu napastnikowi spadł z pewnością kamień z serca, bowiem wcześniej zmarnował jedenastkę.

 

W ostatnim, niedzielnym meczu 2. kolejki, Górnik Wałbrzych przegrał w Bielsku-Białej z BKS-em Stalą 0:2. Niewiele dobrego o grze górników można powiedzieć. Plusem z pewnością jest fakt, że do drużyny wrócił Bartosz Tyktor, ale na razie nie pomógł w powiększeniu punktowej zdobyczy.

 

2. kolejka III ligi – wyniki

sobota, 6 sierpnia

  • Miedź II Legnica – KS Polkowice 4:1 (1:0)
  • Ślęza Wrocław – Olimpia Kowary 1:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Śląsk II Wrocław 3:2 (0:1)
  • Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 1:1 (1:0)
  • Stal Brzeg – Lechia Dzierżoniów 3:0 (1:0)
  • Rekord Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 4:0 (2:0)
  • Skra Częstochowa – Ruch Zdzieszowice 1:0 (1:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie – Unia Turza Śląska 1:0 (1:0)

niedziela, 7 sierpnia

  • BKS Stal Bielsko-Biała – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.