Connect with us

III liga

III liga: Miedź II gromi, Śląsk II przegrywa wygrany mecz (WYNIKI II KOLEJKI)

Published

on

III liga 2 kolejka sezonu grupa 3 wyniki

III liga: 2. kolejka sezonu w grupie 3. W pierwszym sobotnim meczu Miedź II Legnica rozbiła KS Polkowice 4:1. W innych spotkaniach emocji również nie brakowało. A nasze drużyny przekonały się, że będzie to trudny sezon.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (KOLEJKA #1)

W sobotę, 6 sierpnia zmagania w 2. kolejce III ligi rozpoczęli piłkarze Miedzi II Legnica i KS Polkowice. W derbach Zagłębia Miedziowego lepsi okazali się gospodarze, choć wynik sugerowałby pogrom, to jednak mecz aż tak jednostronny nie był.

 

Gospodarze objęli prowadzenie w 33 min. po trafieniu Mateusza Cieślika. Gdy na 2:0 podwyższył Mateusz Zatwarnicki w 52 min., wydawało się, że gospodarze całkowicie kontrolują spotkanie. Goście przebudzili się w 75. min., gdy z dystansu huknął nie do obrony Wojciech Galas. Polkowiczanie starali się powalczyć o remis, ale zostali skarceni w końcówce meczu. Po golach Lucjana Zielińskiego i Łukasza Chodygi gospodarze wygrali 4:1.

 

Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

Tym samym polkowiczanie przegrali drugi mecz z rzędu i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. A przypomnijmy, że w przedsezonowych typach wielu widziało ich w czubie tabeli. Oczywiście dwie porażki tego nie przekreślają, ale podopieczni Jarosława Perdyca zaczynają sezon od falstartu.

 

Jak się nie wygrywa 3:0, to przegrywa się 2:3

Powyższa maksyma dotyczy oczywiście siatkówki, ale idealnie sprawdziła się tym razem w Pawłowicach Śl. Śląsk II prowadził z Pniówkiem w 50 min. 2:0 – po golach Daniela Łuczaka i Miłosza Kubackiego – jednak nie przewiezie do Wrocławia nawet punktu. Gospodarze już w 51 min. strzelili gola kontaktowego, a w 78 min,. prowadzili już 3:2. Rezerwy Śląska nie zdołały się już podnieść, a pod koniec meczu straciły jeszcze Łuczaka, który otrzymał czerwoną kartkę.

 

Wyjazdu, tym razem do Brzegu, dobrze wspominać nie będą wspominali również piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy ulegli Stali 0:3.

 

Z jednym punktem z Zabrza wrócili natomiast piłkarze Piasta Żmigród. Punkt cieszy, zwłaszcza że podopieczni Grzegorza Podstawka przegrywali 0:1 już od 5 minuty, a w składzie gospodarzy można było zobaczyć kilku zawodników z I drużyny Górnika. Piast świetnie zagrał w II połowie, mógł nawet wygrać, ale dwa razy żmigrodzianie trafili w poprzeczkę. Jeden punkt naszej drużynie zapewnił w 70 min. Damian Celuch.

 

Duża radość natomiast w obozie Ślęzy Wrocław. Żółto-czerwoni, którzy swoje mecze w roli gospodarza rozgrywają w Oławie, pokonali beniaminka III ligi Olimpię Kowary 1:0. Gola na wagę 3 punktów już w doliczonym czasie gry strzelił strzelił Jakub Jakóbczyk. Doświadczonemu napastnikowi spadł z pewnością kamień z serca, bowiem wcześniej zmarnował jedenastkę.

 

W ostatnim, niedzielnym meczu 2. kolejki, Górnik Wałbrzych przegrał w Bielsku-Białej z BKS-em Stalą 0:2. Niewiele dobrego o grze górników można powiedzieć. Plusem z pewnością jest fakt, że do drużyny wrócił Bartosz Tyktor, ale na razie nie pomógł w powiększeniu punktowej zdobyczy.

 

2. kolejka III ligi – wyniki

sobota, 6 sierpnia

  • Miedź II Legnica – KS Polkowice 4:1 (1:0)
  • Ślęza Wrocław – Olimpia Kowary 1:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Śląsk II Wrocław 3:2 (0:1)
  • Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 1:1 (1:0)
  • Stal Brzeg – Lechia Dzierżoniów 3:0 (1:0)
  • Rekord Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 4:0 (2:0)
  • Skra Częstochowa – Ruch Zdzieszowice 1:0 (1:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie – Unia Turza Śląska 1:0 (1:0)

niedziela, 7 sierpnia

  • BKS Stal Bielsko-Biała – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0)

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

 

III liga

Odmłodzona Ślęza załatwiła sprawę w niespełna 20 minut

Published

on

Ślęza Wrocław

Ślęza Wrocław rozpoczęła rundę wiosenną od zaległego meczu w Tarnowskich Górach. Wystarczyło 18 minut, by odwrócić losy spotkania z Gwarkiem i odnieść przekonujące zwycięstwo.

 

Zdecydowały rzuty karne. Okręgowy Puchar Polski dla Górnika

Pierwotnie mecz Gwarek – Ślęza miał się odbyć 25 listopada, ale został przełożony ma ostatni weekend lutego, tydzień przed oficjalnym startem rundy wiosennej w III lidze. Wrocławianie jechali na ciężki teren do Tarnowskich Gór w mocno odmłodzonym składzie, a ich postawa była pewną zagadką. Zwłaszcza że trener Grzegorz Kowalski nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Już w 5. min. gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Alana Lubaskiego. Wydawało się, że obawy, co do postawy żółto-czerwonych, mogą się potwierdzić. Pod koniec I połowy wrocławianie zaczęli się jednak budzić, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się po zmianie stron.

 

W II połowie gracze Ślęzy całkowicie zdominowali spotkanie. Gwarek długo skutecznie się bronił, w końcu wrocławianie doprowadzili do wyrównania. W 63. min. do siatki trafił Robert Pisarczuk, a po kolejnych 2 minutach Ślęza prowadziła 2:1, po uderzeniu Oliwera Jakucia.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem i w 70. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Marcjan. Goście grali od tego momentu również w przewadze liczebnej, co przełożyło się na kolejne sytuacje podbramkowe. Udało się wykorzystać tylko jedną, kiedy Pisarczuk – w 82. min. – wykorzystał rzut karny.

 

Wrocławianie pewnie wygrali i awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi. – W tym meczu w zespole Ślęzy zagrało wielu juniorów, a dla Wiktora Ulatowskiego i Danyilo Kudelskyiego były to debiuty w seniorskim zespole Ślęzy, a niewiele brakowało, by ten drugi też wpisał się na listę strzelców – czytamy na stronie klubu.

 

Fot. Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

III liga

Rewelacja III ligi na wiosnę bez swojego najlepszego strzelca

Published

on

III liga startuje już za tydzień, ale w rundzie wiosennej Karkonosze Jelenia Góra będą musiały sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Baszaka.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Runda wiosenna bez Mateusza Baszaka. Musimy oswoić się z tą myślą i trzymać kciuki za naszego napastnika, który miesiąc temu przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł, którą w poznańskiej Klinice Endomedical przeprowadził lekarz polskiej kadry narodowej dr. Jacek Jaroszewski – poinformował klub z Jeleniej Góry na swoim profilu na Facebooku.

 

Zabieg się udał, „Baszi” już odstawił kule i powoli zaczyna się rehabilitować, pracując „solo” oraz z klubowym fizjoterapeutą Mateuszem Wilińskim. Cierpliwie czekamy na efekty i odliczamy dni do powrotu najskuteczniejszego strzelca KSK na boisko! – informują Karkonosze.

 

Przypomnijmy, że Karkonosze są beniaminkiem III ligi, a przy okazji rewelacją po rundzie jesiennej, którą jeleniogórzanie zakończyli na 4. miejscu w tabeli. Mateusz Baszak jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na koncie 9 goli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra 

 

Continue Reading

III liga

Młody napastnik został nowym zawodnikiem Karkonoszy

Published

on

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

 

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Mamy drugi transfer tej zimy. Nasz klub zakontraktował 20-letniego napastnika Kacpra Dudka. Zawodnik od wielu dni przebywał w Jeleniej Górze na testach, zagrał w dwóch sparingach, zdobył w nich dwa gole i sprawił dobre wrażenie, czego efektem półtoraroczna umowa z Karkonoszami – poinformował klub z Jeleniej Góry w mediach społecznościowych.

 

Kacper Dudek ma 20 lat, jest wychowankiem Bałtyku Koszalin, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu w Centralnej Lidze Juniorów U17. Później trafił do Pogoni Szczecin, gdzie grał w rezerwach. Rundę jesienną obecnego sezonu piłkarz spędził w III-ligowej Legionovii Legionowo. W 13 meczach zdobył dwie bramki.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

III liga

Norweg i dwóch Polaków. III-ligowiec wzmacnia atak i obronę

Published

on

Górnik Polkowice

Górnik Polkowice pozyskał trzech nowych zawodników. Na wiosnę w barwach trzecioligowca zobaczymy dwóch młodych napastników i bramkostrzelnego obrońcę.

 

Skrzydłowy i środkowy pomocnik pierwszymi transferami IV-ligowej Polonii

Norweg Aurel Tmava ma 19 lat i jest napastnikiem. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Kvik Halden Youth. Później grał w Kvik Halden II. Ostatni sezon spędził w Fredrikstad FK II – 3. Division. W wygranym meczu ze Słowianinem Wolibórz, wygranym 2:0, zdobył jedną z bramek.

Michał Litwa również ma 19 lat i również jest napastnikiem. Karierę rozpoczynał w juniorach Piasta Skawina, a później trafił do rezerw Wisły Kraków. Grał również Rakowie Częstochowa i Pogoni Siedlce. Ostatnie 2 sezony spędził w I-ligowym Motorze Lublin. W ostatnich meczach sparingowych kilkakrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

24-letni Piotr Łazarz jest obrońcą, ale ze smykałką do gry ofensywnej i strzelania goli. Praktycznie całą swoją karierę piłkarską spędził w Unii Tarnów. Tam rozpoczynał jako junior, następnie przeniósł się do Stali Mielec. Ostatnie dwa sezony spędził w III-ligowej Unii, gdzie należał do podstawowych zawodników. W rundzie jesiennej zdobył 9 goli dla swojego zespołu.

 

Odchodzą z Górnika

Wiosną w barwach zielono-czarnych nie zobaczymy już: Krzysztofa Wingralka, Marcela Górskiego, Kamila Chilińskiego oraz Adama Mazurowskiego i Arkadiusz Piecha. Zawodnikom dziękujemy za grę w Górniku i życzymy powodzenia – poinformował klub z Polkowic.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

III liga

Transferowy hit III-ligowca. Były zawodnik Śląska w Karkonoszach

Published

on

Maciej Pałaszewski

Maciej Pałaszewski, były zawodnik Śląska Wrocław, a ostatnio Olimpii Grudziądz, został nowym zawodnikiem III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra.

 

Z Empoli do Miedzi. Młody pomocnik w Legnicy

Maciej Pałaszewski jest wychowankiem Polaru Wrocław, z którego szybko trafił do Śląska. Swego czasu wiązano spore nadzieje przy Oporowskiej ze środkowym pomocnikiem. Ostatecznie w barwach WKS-u Pałaszewski zagrał 36 meczów w ekstraklasie. Ma na koncie również 52 spotkania w I lidze, gdy występował w Stomilu Olsztyn i Górniku Polkowice.

 

Z Dolnym Śląskiem pożegnał się na początyku 2022 roku, gdy trafił na pół roku do występującego w greckiej ekstraklasie AE Kifissiás. Po powrocie do kraju, sezon 2022/2023 spędził w Wieczystej Kraków, a jesień bieżącego sezonu w III-ligowej Olimpii Grudziądz. Teraz wraca na Dolny Śląsk wiążąc się z III-ligowymi Karkonoszami Jelenia Góra. Wydaje się, że będzie dużym wzmocnieniem drugiej linii beniaminka, który po rundzie jesiennej zajmuje świetne 4. miejsce w tabeli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

III liga

Z III do IV ligi. Mody napastnik ponownie w Iskrze Księginice

Published

on

Adam Mazurowski wraca do IV-ligowej Iskry Księginice. 21-latek został wypożyczony z III-ligowego Górnika Polkowice.

 

Z Mediolanu do Wrocławia. Tommaso Guercio zawodnikiem Śląska

Adam Mazurowski, 21-letni napastnik, wrócił do IV-ligowej Iskry Księginice. Był już w tym klubie na wypożyczeniu z Górnika Polkowice na wiosnę 2023 roku. Wtedy okazał się jednym z wyróżniających się zawodników lidera klasy okręgowej (13 meczów i 7 goli), który w cuglach wywalczył awans. Dobre występy zaowocowały tym, że jesień bieżącego sezonu młody zawodnik spędził w macierzystym klubie w III lidze, choć za dużo nie pograł.

 

Teraz będzie miał okazję pomóc beniaminkowi w walce o utrzymanie się w IV lidze. Iskra po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Fot. Iskra Księginice

 

Continue Reading

To się czyta3