Riera, bezrobotny od miesięcy Hiszpan, w Śląsku Wrocław

Sito Riera został Śląska Wrocław. Hiszpański skrzydłowy jest wychowankiem La Masii, słynnej szkółki Barcelony. Problem w tym, że od niemal pięciu miesięcy jest bezrobotny, więc na jego formę trzeba będzie poczekać.

 

Mario Engels w Śląsku Wrocław (SONDA)

Sito Riera, hiszpański skrzydłowy, został graczem Śląska Wrocław. Media (m.in. Przegląd Sportowy) od rana informowały o nowym celu transferowym wrocławian. Później klub poinformował, że podpisał z Hiszpanem dwuletnią umowę. Co ciekawe, wszyscy ekscytują się tym, że 29-letni Hiszpan jest wychowankiem La Masii – słynnej szkółki piłkarskiej Barcelony.

 

Na tym niestety związki Riery z Barcą nie kończą. W Hiszpanii zresztą nie grał w żadnym liczącym się zespole, poza rezerwami Barcelony i Espanyolu. Karierę spędził w ligach greckiej, ukraińskiej i kazachskiej. I to z powodzeniem. W 2013 roku grał z Czornomorcem Odessa w fazie grupowej Ligi Europy (2 asysty). W sumie w lidze greckiej zagrał 83 mecze, w których strzelił 12 goli i zaliczył 5 asyst. W lidze ukraińskiej odpowiednie 37 – 3 – 8, a w lidze kazachskiej 33 – 4 – 9.

 

Oto bramki z meczu Śląsk II – Ślęza

Statystki nie są złe, to fakt. Gdzie więc jest haczyk? Może w tym, że Riera od 1 kwietnia br. pozostaje bez klubu. W sumie, w 2016 roku rozegrał 2 (!) mecze.  2015 rok był znacznie lepszy – w barwach Kariat Ałmaty rozegrał 27 spotkań, strzelił 3 gole i 10 razy asystował.

 

Wnioski? Umiejętności Sito Riera z pewnością ma takie, że w formie będzie dużym wzmocnieniem Śląska. Tylko, kiedy dojdzie do pełnej dyspozycji? W przypadku pozyskanego niedawno Mario Engelsa (grał do końca poprzedniego sezonu) trener Mariusz Rumak mówi, że optymalną formę osiągnie w październiku. W przypadku Riery będzie to jeszcze później. No chyba, że to taki kozak, że i bez treningów będzie błyszczał w naszej lidze.

 

Z pewnością cieszy fakt, że w końcu Śląsk kontraktuje nowych zawodników. Szkoda tylko, że tak późno. I nie są od  razu do grania… Z drugiej strony, jak się bierze graczy tylko za darmo, to cudów nie można oczekiwać.

 

źródło statystyk: transfermarkt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.