Górnik Wałbrzych… końcowe odliczanie

Wszystko wskazuje na to, że dni trzecioligowego Górnika Wałbrzych (a może i klubu w ogóle) są policzone. Kiepska forma sportowa to nic w porównaniu z zapaścią organizacyjną i finansową. Piłkarze zostali sami, ale i oni mają już powoli dość.

 

Drużyna miesiąca w III lidze. Podsumowanie sierpnia 2016

Dokładnie 2 miesiące temu napisałem tekst “Czarne chmury nad Górnikiem. Miała być II liga, będzie okręgówka?”. Niestety, mimo że górnicy wystartowali w rozgrywkach III ligi, widmo wycofania, a być może upadku całego klubu, jest coraz bardziej realna. Od tamtego czasu zmieniło się bowiem niewiele. Wciąć nie ma nie tylko pieniędzy, ale nawet władz, które wzięłyby się za wyciąganie klubu z zapaści.

 

To świadczy tylko o tym, że sytuacja jest dramatyczna. Pewnie nikt nic chce być zapamiętany jako grabarz Górnika, więc nikt też nie garnie się na prezesowski stołek przy Ratuszowej. Zwłaszcza że woli pomocy nie widać również ze strony miasta czy lokalnego biznesu. To może oznaczać, że dni drużyny są policzone…

 

Mówią już o tym zresztą sami piłkarze, którzy dotąd jako jedyni z nielicznych stawiali czoła przeciwnościom. A właściwie zostali sami – na mecze wyjazdowe pożyczają pieniądze, zaległości wobec nich narastają, a na dodatek “nic nie wiadomo”, bo nie ma władz klubu. Do tej pory grali, bo byli związani z klubem, ale nawet ich cierpliwość już się kończy. Jest tak źle, że sobotni mecz ze Ślęzą Wrocław może już się nie odbyć (oświadczenie piłkarzy po meczu ze Stalą Brzeg na stronie walbrzych24.com).

2 thoughts on “Górnik Wałbrzych… końcowe odliczanie

  1. Może gdyby ten pociąg się znalazł, to i skapnęło by trochę złota dla tak zasłużonego klubu 🙂 A tak na poważnie, wielka szkoda, że nie ma klimatu w Wałbrzychu dla piłki nożnej.

    1. Może tam był klimat tylko nie było odpowiednich ludzi do działania.
      Według mnie to zapaść Górnika już od dawna trwa,jeśli klub miałby kasę na wszystko to by nie musiał warunkowo dostawać licencji na granie w 2 a teraz w 3 lidze…
      Górnik to była dobra firma,ale jego kibice to już nie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.