W końcu strzelamy i wygrywamy, ale na awans nie ma szans

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego Region’s Cup reprezentacja Dolnego Śląska pokonała białoruską ekipę Zvezda – FOTS Victoria 3:1. Na awans do finałów Region’s Cup nie mam już jednak sznas.

Regions Cup 2007. Oto jak potoczyły się losy naszych mistrzów Europy

W drugim meczu turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy UEFA Region’s Cup reprezentacja Dolnego Śląska grała  z ekipą z Białorusi. Trener Grzegorz Kowalski w porównaniu z pierwszym meczem z Lizboną (0:2) dokonał w składzie kilku zmian. Ale w pierwszej połowie spotkania z FC Zvezdą FOTS Victorią na niewiele się to zdało. Polacy mieli przewagę, ale nie potrafili jej przekuć w gole.

Na domiar złego, zaraz po przerwie stracili bramkę po strzale Mikalaia Hurynowicza. Mimo tego, nie powtórzył się scenariusz z pierwszego spotkania. Nasi zawodnicy nadal atakowali i w końcu zostali nagrodzeni za swoją postawę.  Najpierw w 68 min. trafił Damian Niedojad (Lechia Dzierzoniów), a trzy minut później białoruskiego bramkarza pokonał Maciej Firlej (Ślęza Wrocław). Wynik spotkania w 87 min. ustalił Niedojad.

Region’s Cup. Transmisje meczów Polaków w TV i internecie

Niestety, na awans do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup nie mamy szans. Swój drugi mecz wygrała bowiem reprezentacja Lizbony (2:0 z Caramba Ryga) i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. W ostatnim spotkaniu w grupie 4. zagra z FC Zvezda FOTS Victoria i będzie zdecydowanym faworytem. Dolnoślązacy, nawet jeśli wygrają z Rygą, a Białorusini sprawiliby niespodziankę i pokonaliby Portugalczyków – to nie wyprzedzimy ekipy z Półwyspu Iberyjskiego, bowiem w ostatecznym rozrachunku decyduje bezpośrednie spotkanie.