Strażnicy moralności zdecydowali: Śląsk na “liście hańby”

Józef Wojciechowski będzie rywalem Zbigniewa Bońka w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłka Nożnej. Jedną z rekomendacji dał mu Śląsk Wrocław. Tymczasem media przychylne Bońkowi stworzyły już “listę hańby”.

 

Rumak out? Jestem za, a nawet przeciw (SONDA)

O co chodzi z tymi rekomendacjami? Żeby móc wystartować w wyborach na prezesa, kandydat musi spełnić szereg formalności. Jedną z nich jest uzyskanie 15 rekomendacji ze środowiska piłkarskiego – od klubów ekstraklasy, I ligi lub okręgowych związków piłkarskich. Właśnie Śląsk Wrocław dał taka rekomendację Józefowi Wojciechowskiemu, przedsiębiorcy, a wcześniej kontrowersyjnemu właścicielowi Polonii Warszawa. Nie oznacza to poparcia danego kandydata, po prostu umożliwia start w wyborach (każdy podmiot może dać kilka rekomendacji).

 

Wszystko wskazuje więc na to, że Wojciechowski będzie rywalem Zbigniewa Bońka w wyborach na szefa związku, które odbędą się 28 października. W mediach (również społecznościowych) od rana istny amok. Szydera na całego, zarówno z Wojciechowskiego, jego otoczenia, oraz… klubów, które dały rekomendację byłemu właścicielowi Czarnych Koszul. Powstała już nawet lista hańby… Najbardziej obrywa się Stali Rzeszów, której ponoć działaczem jest Wojciechowski. Ale i Śląsk jest mocno krytykowany.

 

I, żeby było jasne – uważam że Wojciechowskim to kiepski kandydat. Na dobrą sprawę nie powinien wracać do piłki. Na szczęście nie ma realnych szans na pokonanie Zibiego, pod rządami którego PZPN w końcu przestał być synonimem paździerza i obciachu. Ale skoro nie zabrania mu startować prawo, spełnia formalności – to niech startuje. Dobrze, że odbędą się wybory – nawet kiepski wybór jest lepszy, niż brak wyboru.

 

Do piłkarzy Śląska! Oddajcie część pensji na potrzebujące dzieci

Dziennikarze bliscy PZPN-owi i Bońkowi biją jednak na alarm. Takie mamy obecnie media, które zamiast krytycznie oceniać rzeczywistość wolą schlebiać rządzącym (futbolem). Oczywiście używają do tego wzniosłych argumentów. Te same media, które na swoich stronach piszą, że nie są do czytania w Polsce, tylko są przeznaczone dla polskojęzycznych kibiców w Europie (po to by móc zarabiać na nielegalnych u nas reklamach bukmacherskich) uczą innych moralności. I chcą być jej strażnikami.

 

I się ośmieszają nie mniej niż Wojciechowski, od niedawna… działacz Stali Rzeszów.

2 thoughts on “Strażnicy moralności zdecydowali: Śląsk na “liście hańby”

  1. Brawo! Wojciechowski prezesem, Kręcina sekretarzem generalnym a w zarządzie dodatkowo Smagorowicz, Greń i Majdan! Dzięki Śląsku za naprawianie polskiego futbolu! I dzięki ci o niepokorny dziennikarzu za szerzenie jakże niepopularnej, ale jednak światłej prawdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.