IV liga zachód: Rezerwy Zagłębia lepsze od Orkana (8. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

8. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. W meczu na szczycie Zagłębie II wygrało z Orkanem i awansowało na 1. miejsce w tabeli. Drugi mecz z rzędu wygrał niedawny outsider z Jeżowa Sudeckiego. Oto wyniki 8. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

 

IV liga wschód: Foto-Higiena wraca na fotel lidera (8. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Wydarzeniem kolejki był mecz wicelidera z liderem, czyli starcie Zagłębia II z Orkanem Szczedrzykowice. Po sześciu meczach goście prowadzili w tabeli z kompletem punktów, ale najpierw przed tygodniem przegrali z Chrobrym II, a w sobotę ulegli rezerwom Miedziowych 0:1. Jedyny gol padł w 27 min., a jego strzelcem był… no właśnie do końca nie wiadomo kto. jedne źródła podają, że było to samobójcze trafienie bramkarza Alana Kopystiańskiego, inne, że trafił Filip Dudziak.

 

Dzięki zwycięstwu Zagłębie II wskoczyło na fotel lidera i ma dwa oczka przewagi nad Orkanem i cztery nad Apisem Jędrzychowice. Beniaminek tym razem wygrał w Warcie Bolesławieckiej 1:0.

 

DZPN będzie pozywał zadymiarzy… Są jednak wątpliwości

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Lotnik Jeżów Sudecki, tym razem wygrał 2:0 w Bogatyni. Nie było by może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po 6. kolejkach Lotnik miał 0 punktów na koncie i bilans bramek 2:25. Dwa ostatnie mecze zamknął 6 punktami i golami 3:0.

 

W pozostałych sobotnich meczach padły remisy. Najwięcej goli padło w Przemkowie, gdzie Zamet zremisował z Włókniarzem Mirsk 3:3. Cztery gole w zremisowanym 2:2 spotkaniu zdobyli piłkarze AKS-u Strzegom i Karkonoszy Jelenia Góra. Z kolei wynik 1:1 odnotowano w starci beniaminków Stal Chocianów – Piast Wykroty.

 

IV liga zachód: 8. kolejka

  • AKS Strzegom – Karkonosze Jelenia Góra 2:2
  • Granica Bogatynia – Lotnik Jeżów Sudecki 0:2
  • Zagłębie II Lubin – Orkan Szczedrzykowice 1:0
  • Zamet Przemków – Włókniarz Mirsk 3:3
  • GKS Warta Bolesławiecka – Apis Jędrzychowice 0:1
  • Stal Chocianów – Piast Wykroty 1:1
  • Sparta Grębocice – Orla Wąsosz 4:0
  • Chrobry II Głogów – Nysa Zgorzelec 3:2
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.