Marcin Foltyn trenerem Sokoła Wielka Lipa

Marcin Foltyn został trenerem czwartoligowego Sokoła Wielka Lipa. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Drączkowskiego, któremu podziękowano za ponad dwuletnią współpracę ze względu na kiepskie wyniki.

 

Zmiany trenerów w Sadowicach i Wielkiej Lipe

W poniedziałek Sokół Wielka Lipa poinformował, że klub rozstał się z Mirosławem Drączkowskim. Dziś okazało się, że zastąpi go Marcin Foltyn.

 

Foltyn to były bramkarz. Ostatnie lata spędził w Bystrzycy Kąty  Wrocławskie. Najpierw przez wiele lat był zawodnikiem tego klubu, później trenerem. Jako zawodnik grał również w takich klubach, jak Wedan Żórawina, Inkopax Wrocław, Zenit Międzybórz czy Polar Wrocław. Ostatnio był trenerem Polonii Środa Śląska, która gra we wrocławskiej okręgówce.

 

IV liga wschód po 8 kolejkach (TABELA)

Jesienią ubiegłego roku był bliski zastąpienia na stanowisku trenera Ślęzy Wrocław Grzegorza Kowalskiego, gdy ten trafił do Śląska. Przygoda Kowalskiego jednak przy Oporowskiej zbyt długo nie trwała, więc i z angażu Foltyna przez żółto-czerwonych wyszły nici.

 

Teraz będzie miał za zadanie poprawić grę, a zwłaszcza stan punktowy Sokoła Wielka Lipa. Jedenastka z Wielkiej Lipy zajęła w minionym sezonie 2. miejsce w IV lidze i w bieżących rozgrywkach była uważana za jednego z faworytów. Początek rozgrywek był jednak kiepski. Po 8 meczach ma na koncie 8 punktów i zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce Sokół przegrał w Gaci z liderem 0:1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.