Mecz na szczycie IV ligi dla Foto-Higieny (AKTUALNA TABELA)

Foto-Higiena Gać – Polonia-Stal Świdnica 2:1 w meczu na szczycie grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej. Gospodarze umocnili się na 1. miejscu w tabeli i powiększyli przewagę nad świdniczanami do 7 punktów.

IV liga wschód: Wiwa Moskwa (10. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Hit kolejki, a nawet jesieni, w grupie wschodniej IV ligi dolnośląskiej odbył się w… Marcinkowicach, bowiem w Gaci trwa modernizacja murawy. Do końca roku Foto-Higiena ma grać na stadionie OCKF w Oławie, ale tam też stan murawy pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego mecz odbył się w niedalekich Marcinkowicach.

Początek meczu to lekka przewaga gospodarzy, którzy dopięli swego już w 13 min. Po zbyt lekkim piąstkowaniu przez Bartłomieja Kota do bramki gości trafił Michał Wróbel. Świdniczanie odpowiedzieli w 21 min., gdy po składnej akcji do bramki Marcina Gąsiorowskiego trafił Eryk Klemiński. Do końca pierwszej połowy inicjatywa była po stronie gospodarzy, ale gole już nie padły.

Kundle i frustraci, czyli wybory prezesa PZPN w cieniu mordobicia

Po zmianie stron gracze Marcina Dymkowskiego od początku zagrali wysokim pressingiem i zepchnęli świdniczan do defensywy. Efektem był tylko strzał w słupek. Goście próbowali się odgryzać. Najpierw po rzucie rożnym Grzegorz Borowy znalazł się w dogodnej sytuacji, ale strzelił nad bramką, a kilka minut później Robert Myrta nie trafił głową w bramkę.

Z czasem mecz się otworzył, a obie drużyny chciały zdobyć trzy punkty. Mimo kilku dogodnych sytuacji, wydawało się, że już żaden strzał nie zostanie zamieniony na gola. Aż do 88 minuty… Wtedy po rzucie rożnym zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Jakub Kalinowski.

To 10 zwycięstwo lidera z Gaci, który jeszcze  nie stracił w sezonie ani jednego punkt. Foto-Higiena powiększyła przewagę nad świdniczanami do 7 oczek.