IV liga zachód: Pięć bramek Adama Wasilewskiego (11. KOLEJKA, TABELA)

11. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. 13 bramek w meczu Piast Wykroty – AKS Strzegom, który zakończy się wynikiem 4:9. Pięć goli dla gości zdobył Adam Wasilewski. Oto wyniki 11. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela.

Jedna trzecia sezonu IV ligi. Czas na podsumowanie rozgrywek i reformy (SONDA)

Rezerwy Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Tym razem Miedziowi wygrali bez większych problemów wygrali z Jeleniej Górze z Karkonoszami 2:0. Losy meczu rozstrzygnęły się między 60. a 69. minutą meczu, kiedy dwa razy do bramki gospodarzy trafił Kacper Szymankiewicz.

Ostre strzelanie w Wykrotach, gdzie kibice zobaczyli aż 13 goli. Piast przegrał z AKS-em Strzegom 4:9. Bohaterem meczu był Adam Wasilewski, którzy strzelił 5 bramek. Ponadto dla gości trafiali Marcin Wasilewski, Michał Sudoł, Jarosław Krzyżanowski i Dawid Domaradzki.

IV liga wschód: Pierwsze punkty Sadowic, lider znów wygrywa

Również sporo, bo osiem, goli zobaczyli fani w Bogatyni. Ostatnia w tabeli Granica nie sprostała rezerwom Chrobrego i uległa 3:5. Gospodarze z pewnością mogą być złamani po meczu, w którym w 15 min. prowadzili 3:1 (gole strzelali Patryk Oblamski, Ievgen Savchuk oraz Bartłomiej Piotrowski). W pierwszej połowie do gości trafiali Mateusz Dobrakowski i Dominik Suchora. Po zmianie stron trafiali Tomasz Serweta, Jakub Małucki oraz Tomasz Serweta.

Ważne zwycięstwo Włókniarza Mirsk z sąsiadem w tabeli z Grębocic. Gospodarze wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Łukasza Żukowskiego. Zwycięska bramka padła w 85 min. Honorowe trafienie dla Sparty zanotował Mariusz Smoliński.

W meczu na “szczycie” w dołach tabeli Lotnik Jeżów Sudecki grał z Zametem Przemków.  Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Damian Górgula i Sebastiana Wyki. To 3. w sezonie zwycięstwo gospodarzy, którzy awansowali na 13. miejsce w tabeli.

W niedzielnych meczach drużyn z górnej połowy tabeli zwyciężali gospodarze. Apis umocnił się na 2. miejscu po wygranej 3:2 z Orlą Wąsosz. Mecz w Jędrzychowicach był bardzo zacięty, a gospodarze zwycięską bramkę strzelili w 93 min. po strzale Pawła Glanca. W ostatnim meczu 11. kolejki Orkan Szczedrzykowice wygrał 2:0 z Stalą Chocianów.

IV liga zachód: 11. kolejka

• Piast Wykroty – AKS Strzegom 4:9
  • Apis Jędrzychowice – Orla Wąsosz 3:2
  • Włókniarz Mirsk – Sparta Grębocice 2:1
  • Orkan Szczedrzykowice – Stal Chocianów 2:0
  • Nysa Zgorzelec – GKS Warta Bolesławiecka 3:1
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Zamet Przemków 2:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Zagłębie II Lubin 0:2