Dolnośląska jedenastka miesiąca. Październik 2016

Jedenastka miesiąca – październik 2016. Oto czwarte w tym sezonie podsumowanie miesiąca na Dolnym Śląsku na boiskach ekstraklasy i I ligi. Sprawdźcie, kto tym razem trafił do naszej jedenastki miesiąca.

 

Derby Śląsk – Zagłębie. Kto wygra mecz? (PORÓWNANIE)

Początek listopada to czas na ogłoszenie naszej jedenastki października. Powstała ona po trzech meczach Zagłębia Lubin oraz czterech Śląska Wrocław w ekstraklasie, a także po czterech spotkaniach Miedzi Legnica i pięciu Chrobrego Głogów w I lidze.

 

W poprzednim miesiącu, po raz pierwszy w historii naszego zestawienia,  w jedenastce miesiąca nie znalazł się ani jeden zawodnika Śląska Wrocław. W październiku jest odwrotnie – WKS ma najwięcej swoich zawodników. W podstawowej jedenastce znalazło się ich aż sześciu. Trzech graczy ma Zagłębie Lubin, a po jednym nasi pierwszoligowcy – Miedź Legnica i Chrobry Głogów.

 

Kaczmarek ma się odrodzić w Chrobrym Głogów (SONDA)

W październiku było w czym wybierać jeśli chodzi o zawodników ofensywnych. Mimo że tym razem obronę tworzy tylko trzech graczy, a także znalazł się w jedenastce tylko jeden defensywny pomocnik – nie wszyscy zawodnicy, którzy wyróżnili się w październiku, znaleźli się w drużynie miesiąca.

 

Piłkarzem miesiąca został Peter Grajciar. Słowacki pomocnik ma obecnie najlepszy okres, odkąd w styczniu 2015r. trafił do Wrocławia. W minionym miesiącu zdobył dla Śląska trzy bramki.

Grajciar miał mocną konkurencję – Petteri Forsella, który miał udział praktycznie we wszystkich punktach zdobytych przez Miedź. W sumie Fin w październiku zdobył 4 gole i zaliczył jedną asystę.

 

druzyna-pazdzierni

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.