IV liga wschód: Hit kolejki dla Polonii-Stali. Kryzys w Kobierzycach (13. KOLEJKA)

13. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Trzynaste zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Foto-Higieny. Tymczasem GKS Kobierzyce pogrąża się w kryzysie. W hicie kolejki Polonia-Stal wygrała z Victorią Oto wyniki 13. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

Padewski ostro na twitterze. Krytykują go nawet sprzymierzeńcy Bońka

Wydarzeniem kolejki był niedzielny mecz wicelidera i 3. drużyny w tabeli, czyli spotkanie Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice. Do przerwy był remis 1;1, a gole padały z rzutów karnych. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Robert Myrta, a wyrównał Artur Słapek. Po przerwie kibice wciąż oglądali niezły mecz, a kluczowe było wejście w 68 min. Pawła Mazanki. Kilkadziesiąt sekund później trafił on głową do bramki przyjezdnych. Cztery minuty później Mazanka znów znalazł się w dogodnej sytuacji, ale przegrał pojedynek z Bielakiem. Do piłki dopadł jedna Myrta i ustalił wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Emocji nie brakowało jednak również w sobotnich meczach 13. kolejki. Lider z Gaci nie pozostawił złudzeń gościom z Kątów Wrocławskich. Do przerwy było co prawda 1:1 (po golach Michała Wróbla i Radosława Niełacnego), ale przewaga gospodarzy była spora. Po zmianie stron strzelali już tylko piłkarze Marcina Dymkowskiego, którzy – po trafieniach Grzegorza Dorobka, Dominika Wejerowskiego i Łukasza Orzechowskiego – pewnie wygrali 4:1.

Wtopy Kornela Paszkiewicza? Najpierw IV liga, potem Puchar Polski

Sporo się działo również w Kobierzycach. GKS prowadził w 43 min. z Wiwą Goszcz 2:0 (bramki strzelali Sebastian Szefner i Kamil Żbik), jednak nie zdobył nawet punkty. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego, a po zmianie stron dołożyli dwa kolejne (dla Wiwy trafiali Tomasz Swaczeński oraz Adrian Dąbrowski dwa razy). GKS, który na początku sezonu był na szczycie tabeli, spada coraz niżej. Po trzech porażkach z rzędu i pięciu meczach bez wygranej podopieczni Marcina Krzykowskiego spadli na 11. miejsce w tabeli.

W dołku jest też beniaminek z Wołowa. MPK przegrał w Ząbkowicach Śl. 0:3 i była to druga porażka z rzędu, a w sumie w pięciu ostatnich meczach ligowych wołowianie zdobyli tylko trzy punkty. Dzięki zwycięstwu Orzeł wyprzedził MKP w tabeli.

Trzy punkty dopisał sobie w sobotę również Sokół Wielka Lipa, który pokonał Orła Sadowice. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0 po trafieniach Filipa Bienkiewicza, Mateusza Chodorskiego i Kamila Pyzlowskiego. W drugiej części goście odpowiedzieli tylko jednym golem i doznali pierwszej porażki po dwóch ligowych zwycięstwach.

W pozostałych trzech meczach padły remisy. Najwięcej goli padło w Oleśnicy, gdzie Pogoń podejmowała Bielawiankę. Goście prowadzili już 2:0 (Daniel Chęciński, Mateusz Kuriata), ale gospodarze zdołali wywalczyć jeden punkt. Gole zdobyli Filip Robel oraz Marcin Koselski, który pokonał Michała Skaskiewicza w 88 min. meczu.

IV liga wschód: 13. kolejka

• Pogoń Oleśnica – Bielawianka Bielawa 2:2
  • Piast Nowa Ruda – Karolina Jaworzyna Śląska 1:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – MKP Wołów 3:0
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Sadowice 3:1
  • Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 1:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Victoria Świebodzice 3:1
  • GKS Kobierzyce – Wiwa Goszcz 2:3