IV liga zachód: Pierwsza porażka rezerw Zagłębia (13. KOLEJKA, TABELA)

13. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. W meczu rezerw Chrobrego i Zagłębia lepsi gospodarze. Drużyna z Lubina przegrała pierwszy mecz w sezonie. Oto wyniki 13. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela.

IV liga wschód: Hit kolejki dla Polonii-Stali. Kryzys w Kobierzycach (13. KOLEJKA)

Zwycięstwo, i to dość okazałe, rezerw Chrobrego z drugą drużyną Zagłębia jest niespodzianką. Mniej jednak dziwi, gdy spojrzymy na składy – w barwach gospodarzy zagrało kilku graczy z pierwszej drużyny, w tym tych, którzy uczestniczyli w wygranej podopiecznych Ireneusza Mamrota w Sosnowcu. W Zagłębiu II zagrało dwóch piłkarzy na co dzień występujących w ekipie z ekstraklasy (Jan Vlasko i Filip Jagiełło). W pewnym stopniu tłumaczy, choć z pewnością nie umniejsza, wygraną głogowian. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie.

Szansy na zbliżenie się do lidera na jeden punkt nie wykorzystał beniaminek z Jędrzychowic. Ale Apis nie miał łatwego zadania – grał z jedną z najbardziej bramkostrzelnych drużyn w lidze – AKS-em Strzegom. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale że było 0:0, to już niespodzianka.

Wejście smoka Kaczmarka. Już strzela dla Chrobrego

Apis spadł na 3. pozycję w tabeli, bowiem swój mecz wygrał Orkan. Mecz z Orlą Wąsosz do łatwych nie należał, ale 3 punkty zostały w Szczedrzykowicach. Wynik 2:1, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie (strzelali Jarosław Gambal i Paweł Wyżga oraz Konrad Węglarz dla gości). Dla gości był to 7. mecz bez wygranej z rzędu.

W Bogatyni otrząsnęli się po ubiegłotygodniowej porażce 0:17, ale nie na tyle by zapunktować. W meczu o sześć punktów dwóch ostatnich drużyn w tabeli Zamet wygrał na wyjeździe z Granicą 3:2. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale goście skutecznie gonili. Zwycięską bramkę zdobyli w 84 min. Bramki strzelali: Krzysztof Kolek, Sebastian Borek oraz Michał Matkowski, Tomasz Pilarek i Michał Matkowski.

Spory zawód przeżyli kibice w Jeleniej Górze. Po 20 minutach (gole Michał Piechuta i Giorgi Gogolashvili) Karkonosze prowadziły z Wartą Bolesławiecką 2:0. Ale to goście cieszyli się z wygranej, bo uśpieni prowadzeniem gospodarze przestali grać. Bramki dla GKS-u strzelili Eryk Kliwak, Marcin Kraśnicki oraz Kacper Wojciechowski. Dla gości, którzy jeszcze niedawno niemiłosiernie dołowali, to 4. zwycięstwo w ostatnich 5 meczach.

Coraz trudniejsza sytuacja w tabeli drużyn z Wykrotów, Zgorzelca i Jeżowa Sudeckiego, które przegrały swoje mecze. Wszystkie minimalnie, jedną bramką 1:2, ale brak zdobyczy punktowej stał się faktem. W Zgorzelcu w meczu ze Spartą Grębocice gospodarzy pogrążył Mariusz Smoliński, który strzelił oba gole. Trafienie dla Nysy zaliczył Patryk Bystryk.

W Mirsku Piast Wykroty nawet prowadził po golu trenera Grzegorza Romana, ale ostatecznie lepszy był Włókniarz (dla gospodarzy trafili Jarosław Wichowski i Jakub Dasiak). Tymczasem Lotnik przegrał u siebie ze Stalą Chocianów. Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Daniela Beckera. Po zmianie stron sprawę załatwił Piotr Rogalski, który w dwie minuty zdobył dwa gole.

IV liga zachód: 13. kolejka

• Apis Jędrzychowice – AKS Strzegom 0:0
  • Włókniarz Mirsk – Piast Wykroty 2:1
  • Orkan Szczedrzykowice – Orla Wąsosz 2:1
  • Nysa Zgorzelec – Sparta Grębocice 1:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Stal Chocianów 1:2
  • Karkonosze Jelenia Góra –  GKS Warta Bolesławiecka 2:3
  • Granica Bogatynia – Zamet Przemków 2:3