III liga: Śląsk II przegrał z Górnikiem, bez goli w Legnicy (16. KOLEJKA, TABELA)

16. kolejka III ligi. We Wrocławiu rezerwy Śląska przegrały z Górnikiem Wałbrzych 0:1. Tymczasem już w piątek KS Polkowice wygrał ze Stalą Brzeg 2:0. Oto wyniki 16. kolejki oraz aktualna tabela.

 

Drużyna miesiąca w III lidze – październik 2016

16. kolejka III ligi rozpoczęła się już w piątek, 11 listopada. KS Polkowice wygrał u siebie ze Stalą Brzeg 2:0. Bramki dla polkowiczan strzelili Mariusz Szuszkiewicz i Tomasz Wojciechowski. Gospodarze wygrali drugi mecz z rzędu, a pod wodzą nowego trenera Adama Buczka jeszcze nie przegrali (po 2 remisy i zwycięstwa).

 

W sobotnich meczach nasze drużyny mogą mówić o sporym pechu. W ostatnich minutach punkty straciły Lechia Dzierżoniów i Piast Żmigród. Żmigrodzianie prowadzili z Rekordem Bielsko-Biała po golu Grzegorza Mazurka w 65 min. meczu. Niestety, w ostatniej minucie wyrównał Łukasz Szędzielarz.

 

Lewy nie zagra, kibice marudzą… Na taras widokowy z nimi!

Nawet punkty nie zdobyli dzierżoniowianie, którzy podejmowali Skrę Częstochowa. Goście zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie po golu Huberta Tyleca. Po zmianie stron kibice zobaczyli odmienioną Lechią – już w 48 min. wyrównał Bartosz Tomkiewicz. Niestety, mimo kilku okazji nie udało się zdobyć drugiego gola. W 91 min. za to sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Kowalczyk. Tym samym siódmy mecz bez wygranej lechistów stał się faktem.

 

Jeszcze gorzej przedstawia się passa Olimpii Kowary. Beniaminek przegrał u siebie z Pniówkiem 1:5 i było to już 9. mecz z rzędu bez zwycięstwa kowarzan. Honorowego gola dla gospodarzy, już przy wyniku 0:5, strzelił młodzieżowiec Jakub Kloczkowski. Na dodatek aż siedem z nich Olimpia przegrała, a tylko dwa zremisowała.

 

W sobotę po południu rezerwy Śląska grały z Górnikiem Wałbrzych, a na stadionie przy ul. Oporowskiej zasiadło ok. 350 kibiców, w tym grupa fanów spod Chełmca. Mecz na murawie (w kiepskim stanie, bowiem o 14 skończył się sparing pierwszej drużyny Śląska z Zagłębiem Sosnowiec) był wyrównany, choć nie zachwycał poziomem. Od 58 min. gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Marcin Gawlik. Rezerwy WKS miały w tym czasie lekką przewagę, ale zbyt wielu okazji nie stworzyły. Skuteczniejsi okazali się przyjezdni. W 89 min. Dariusz Michalak najlepiej zachował się w polu karnym Śląska, gdzie z bliska wepchnął piłkę do bramki gospodarzy po wrzutce z rzutu wolnego.

 

W ostatnim, niedzielnym meczu z udziałem naszych drużyn Miedź II grała ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, to skończyło się tylko na sytuacjach podbramkowych. Po wyrównanym meczu ostatecznie padł remis 0:0.

 

III liga: 16. kolejka

  • KS Polkowice – Stal Brzeg 2:0 (1:0). 
  • Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 0:0
  • Olimpia Kowary – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:5 (0:4)
  • Lechia Dzierżoniów – Skra Częstochowa 1:2 (0:1)
  • Piast Żmigród – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
  • Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:0)
  • Ruch Zdzieszowice – Falubaz Zielona Góra 3:0 (1:0)
  • Unia Turza Śląska – Górnik II Zabrze 2:2 (1:0)
  • BKS Stal Bielsko-Biała – GKS Jastrzębie Zdrój 0:1 (0:0)

 

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.