IV liga wschód: Gać traci punkty, a Wołów trenera (14. KOLEJKA)

14. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Kolejka rozpoczęła się 11 listopada w Świebodzicach, gdzie Victoria przegrała z GKS-em Kobierzyce. W sobotę pierwsze punkty stracił lider z Gaci, a MKP stracił… trenera. Oto wyniki 14. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

IV liga wschód: Zmiana trenera w Kobierzycach

14. kolejki IV ligi wschód rozpoczęła się od meczu w Świebodzicach, gdzie 3. w tabeli Victoria podejmowała pogrążony w kryzysie GKS Kobierzyce. Po ostatnim meczu gości, po trzech porażkach z rzędu i pięciu meczach bez zwycięstwa, z funkcji trenera zrezygnował Marcin Krzykowski. Zastąpił go zawodnik – Maciej Bielski.

Trudno powiedzieć na ile zmiana ta podziałała na zawodników z Kobierzyc mobilizująco, ale wynik ze Świebodzic podpowiada, że bardzo. Goście bowiem wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem aż 4:1. Do przerwy był remis 1:1 po golach Dawida Błachuta (gol samobójczy) oraz Radosława Flejterskiego. Po zmianie stron GKS panował już na murawie niepodzielnie. Bramki zdobyli: Sebastian Zgoda – dwa i Rafał Rybiński.

MKP Wołów zwolnił trenera. Kto następcą?

Sobota przyniosła bardzo wiele zaskakujących rezultatów. Pierwsze punkty straciła Foto-Higiena Gać, która zremisowała w Goszczu z Wiwą 3:3. Hattricka dla gości zdobył Dominik Wejerowski, ale to nie wystarczyło. Gospodarze zagrali ambitnie i wyrównali w 89 min. meczu po strzale Bartłomieja Matyi. Wcześniej, w pierwszej połowie, gole dla Wiwy zdobyli Paweł Świtała i Szymon Rusiecki.

Starty punktów przez lidera nie wykorzystał wicelider. Polonia-Stal Świdnica przegrała bowiem na wyjeździe z Unią Bardo 1:3. Goście prowadzili po strzale niezawodnego Roberta Myrty, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Damian Szydziak. Po przerwie gospodarze byli skuteczniejsi i zdobyli dwa gole.

Kolejna porażka MKP Wołów (trzecia z rzędu, piąta w sześciu ostatnich meczach), tym razem 1:3 z Sokołem Wielka Lipa. Ale to ostatnia przegrana pod wodzą Krystiana Januszewskiego, który został po meczu zwolniony z funkcji trenera. Goście prowadzili po pół godzinie 2:0 po dwóch trafieniach Łukasza Deneki. Gdy w 67 min. na 3:0 trafił Kamil Pyzłowski stało się jasne, że gospodarze tego meczu nie wygrają. Stać ich było tylko na jednego gola Mateusza Rakowskiego.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Bystrzyca Kąty Wr. Tym bardziej cenne, że na wyjeździ i ze znacznie wyżej notowanym rywalem, czyli Bielawianką. Gospodarze prowadzili od 14 min. po golu Kamila Lechockiego. W 63 min. wyrównał Sebastian Kościuk, a trzy punkty gościom zapewnił Mateusz Brzęczek w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

Wielkie emocje w Jaworzynie Śląskiej. Do 94 min. meczu z Orłem Ząbkowice Śl. było 1:1 (gole strzelali Mateusz Mróz oraz Oskar Wajdzik – samobójcza). Wtedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mróz, który zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Trzy punkty zostały również w Oleśnicy, gdzie Pogoń bez większych problemów pokonała Piasta Nowa Ruda 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelali: Adrian Miodek, Marcin Koselski i Maciej Sepetowski.

Tymczasem w meczu “za sześć punktów” w dole tabeli, w którym spotkały się ekipy z Sadowic i Marcinkowic, padł remis 1:1.  Gospodarze prowadzili od 20 min., ale po zmianie stron to Orzeł był lepszy. Gościom udało się wyrównać w 83 min. po strzale Dennisa Gordzielika.

IV liga wschód: 14. kolejka

• Bielawianka Bielawa – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:2
  • Wiwa Goszcz – Foto-Higiena Gać 3:3
  • Victoria Świebodzice – GKS Kobierzyce 1:4
  • Unia Bardo – Polonia-Stal Świdnica 3:1
  • Orzeł Sadowice – Sokół Marcinkowice 1:1
  • MKP Wołów – Sokół Wielka Lipa 1:3
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1