IV liga zachód: Mecz kolejki dla Zagłębia II (14. KOLEJKA, TABELA)

14. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. W meczu na szczycie AKS Strzegom uległ Zagłębiu II 1:5. Oto wyniki 14. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela.

IV liga wschód: Gać traci punkty, a Wołów trenera (14. KOLEJKA)

Wydarzeniem sobotnich meczów w zachodniej IV lidze był mecz AKS-u Strzegom z Zagłębiem II Lubin. Gospodarze prowadzili po bramce Adam Wasilewskiego, ale nie utrzymali prowadzenia do przerwy, bowiem tuż przed przerwą wyrównał Kacper Szymankiewicz. Po zmianie stron dominowali już tylko goście. Po bramce zdobyli Mateusz Piotrowski i Kacper Szymankiewicz, a dwa dołożył Artur Siemaszko i skończyło się 1:5.

Dobrą formę potwierdzili gracze z Głogowa. Przed tygodniem pokonali lidera z Lubina, ale wtedy rezerwy Chrobrego były wzmocnione graczami I zespołu. Teraz Chrobry II zagrał “własnymi” siłami i wygrał w Przemkowie z Zametem 6:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Szymkowiak i Bartosz Drabik, a dla gości Dominik Suchora, Bartosz Prychod oraz Patryk Obiała i Tomasz Bieleń po 2.

Lewy nie zagra, kibice marudzą… Na taras widokowy z nimi!

Dwa punkty do lidera z Lubina stracił Apis. Beniaminek z Jędrzychowic zremisował u siebie z Włókniarzem Mirsk 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się już 17 min., kiedy gola dla gości strzelił Dawid Grygiel. Wcześniej, już w 3 min., gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Michał Kachniarz.

Trwa dobra passa Stali Chocianów, która wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem 2:1 pokonała Karkonosze Jelenia Góra, choć to goście prowadzili w 2 min. po gola z rzutu karnego Michała Piechuty. Po przerwie do głosy doszli gospodarze. W 53 min. wyrównał Patryk Kozak, a w 86 min. gola “za trzy punkty” zdobył Damian Podziewski. Trzecią z wygraną z rzędu zanotował również GKS Warta Bolesławiecka, który wygrał u siebie z outsiderem z Bogatyni 5:1.

Osiem goli zobaczyli kibice w Wąsoszu, gdzie Orla podzieliła się punktami z Nysą Zgorzelec. Co ciekawe, mimo że padł wynik 4:4, to żadna z drużyn nie prowadziła więcej niż jedną bramką. W pierwszej połowie goście dwa razy wychodzili na prowadzenie, a po przerwie – to Orla prowadziła 3:2 i 4:3. Ostatecznie Nysa wyrównała w 88 min. i padł sprawiedliwy remis.

W niedzielę niespodziankę sprawił Piast Wykroty, który pokonał faworyzowanego Orkana Szczedrzykowice 2:0.  Gole dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Roman oraz Marcin Łojko. W drugim niedzielnym meczu Sparta Grębocie zremisowała z Lotnikiem Jeżów Sudecki 1:1. Rezultat meczu został ustalony w pierwszej części meczu po golach Pawła Żmudzińskiego oraz Krzysztofa Białkowskiego.

IV liga zachód: 14. kolejka

• AKS Strzegom – Zagłębie II Lubin 1:5
  • Zamet Przemków – Chrobry II Głogów 2:6
  • GKS Warta Bolesławiecka – Granica Bogatynia 5:1
  • Stal Chocianów – Karkonosze Jelenia Góra 2:1
  • Sparta Grębocice – Lotnik Jeżów Sudecki 1:1
  • Orla Wąsosz – Nysa Zgorzelec 4:4
  • Piast Wykroty – Orkan Szczedrzykowice 2:0