III liga: Tragiczna kolejka na zakończenie rundy (17. KOLEJKA, TABELA)

17. kolejka III ligi. Trwa ostatnia kolejka rundy jesiennej w III lidze. Sobotnie mecze dolnośląskich wypadły… tragicznie. Wszystkie nasze zespoły przegrały swoje mecze! Oto wyniki 17. kolejki oraz aktualna tabela.

 

Drużyna miesiąca w III lidze – październik 2016

To była najgorsza kolejka w wykonaniu dolnośląskich zespołów w całym sezonie. W sobotę zagrało pięć naszych drużyn – wszystkie przegrały swoje mecze. Bilans bramkowych tych spotkań to… 2:15! Najgorzej zagrali ci, po których można było się spodziewać najkorzystniejszego wyniku. Piast Żmigród grał w Częstochowie z sąsiadem z tabeli i został… rozgromiony 6:0.

 

W meczu Skry z Piastem doszło do niecodziennej sytuacji. W spotkaniu nie mógł zagrać żaden z trzech bramkarzy będących w kadrze żmigrodzian. Podstawowy golkiper Dariusz Szczerbal ma kontuzjowaną rękę, a rezerwowy Bartosz Barański wyjechał za granice. Trzeci bramkarz Krzysztof Dziwer jest chory, więc w Częstochowie zagrał… trener bramkarzy Paweł Pilarski. Był to jego pierwszy oficjalny mecz od czterech lat.

 

Pijany sędzia na meczu okręgówki

Najlepiej z przegranych drużyn zaprezentowała się Miedź II, która długimi momentami grała jak równy z równym z liderem z Jastrzębia. Legniczanie prowadzili w od 13 min. po golu z rzutu karnego Patryka Poręby. Później stracili dwie bramki, ale po przerwie był remis po trafieniu Lucjana Zielińskiego. Niestety, końcowe 20 minut należało do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali dwiema bramkami.

 

Bez punktu, a nawet bez bramki, z ostatnich jesiennych, wyjazdowych meczów wrócili piłkarze Lechii Dzierżoniów Śląska II Wrocław. U siebie natomiast przegrał Górnik Wałbrzych.

 

W pierwszym niedzielnym meczu Olimpia Kowary przegrała w Zabrzu z Górnikiem II 0:3. Na zakończenie jesieni w III lidze KS Polkowice podejmował Ślęzę Wrocław. Gospodarze mieli sporą przewagę w tym meczu i prowadzili już od 9 min. po golu Wojciecha Konefała. Później mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale Jarosław Krawczyk nie dał się już pokonać. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do bramki Damiana Primela trafił Marcin Wdowiak, który zapewnił żółto-czerwonym jeden punkt.

 

III liga: 17. kolejka

  • Górnik Wałbrzych – Ruch Zdzieszowice 0:2
  • Rekord Bielsko-Biała – Śląsk II Wrocław 2:0
  • Skra Częstochowa – Piast Żmigród 6:0
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Lechia Dzierżoniów 1:0
  • Górnik II Zabrze – Olimpia Kowary 3:0
  • GKS Jastrzębie Zdrój – Miedź II Legnica 4:2
  • KS Polkowice – Ślęza Wrocław 1:1
  • Stal Brzeg – Unia Turza Śląska 3:2
  • Falubaz Zielona Góra – BKS Stal Bielsko-Biała 0:2

 

 

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.