Connect with us

DolZPN

Łatwo awansowali, łatwo spadną… (3 LIGA, 4 LIGA, OKRĘGÓWKA)

Published

on

spadki awanse 2016/17 III liga IV liga okręgówka

Trwa pierwszy sezon, gdy III liga i IV liga rozgrywane są według nowej formuły. Sprawdziliśmy, jak wyglądałyby spadki i awanse, gdyby sezon skończył się już dziś. Niestety, wnioski są mało optymistyczne. Jeśli wiosną sytuacja się nie poprawi – czeka nas fala spadków do niższych lig.

 

IV liga wschód: Remontada Wołowa. Z 0:3 na 5:3! (15. KOLEJKA)

W III lidze dolnośląskie drużyny rywalizują z ekipami z lubuskiego, opolskiego i śląskiego. W tym wypadku poziom rozgrywek zdecydowanie się podniósł, co widać również po wynikach naszych drużyn. W formule ośmiogrupowej wiodły one prym na tle drużyn z lubuskiego. Teraz jest znacznie gorzej. Z kolei IV liga została powiększona z 16 do 32 drużyn. Tutaj poziom rozgrywek nie tylko się obniżył, ale również mocno rozwarstwił, bo z okręgówek – by zapewnić skład dwóch grup – awansowało aż 16 drużyn z okręgówek. Na półmetku rozgrywek widać, że wiele z nich nie było na to gotowych, zwłaszcza sportowo.

 

O ile w zeszłym sezonie można było bardzo łatwo awansować z okręgówki czy A klasy do wyższej ligi, to teraz ? przy złym układzie w II i III lidze – będzie równie łatwo spaść. I to nie tylko z IV ligi ? jak wiadomo, im więcej drużyn spadnie z III ligi, będzie to miało również swoje konsekwencje w niższych klasach rozgrywkowych.

 

Pijany sędzia na meczu okręgówki

Sprawdziłem, jak sytuacja z awansami i spadkami na Dolnym Śląsku (ze szczególnym uwzględnieniem III i IV ligi oraz okręgówki) wyglądałaby, gdyby sezon zakończył się już teraz. Wnioski nie są, niestety, pomyślne – na razie sytuacja wygląda fatalnie.

 

III Liga

Z 3. grupy III ligi automatycznie spada 5 zespołów. Gdyby sezon zakończył się dziś, wśród nich byłyby aż cztery drużyny z Dolnego Śląska: Olimpia Kowary, Lechia Dzierżoniów, Górnik Wałbrzych i Śląsk II Wrocław. Na tym jednak nie koniec złych wieści. Na dziś bowiem z II ligi do “naszej” III ligi spadłyby aż 3 kluby. A to oznacza, że z III do IV ligi musiałby spaść jeszcze trzy drużyny (z miejsc 11. – 13.), bowiem w przyszłym sezonie III liga będzie liczyła 16 drużyn. W takim wypadku spadkowiczem na dziś byłaby jeszcze Miedź II Legnica.

 

Oczywiście na koniec sezonu sytuacja może jeszcze się poprawić, choć – realnie patrząc – na jakąś diametralną poprawę za bardzo bym nie liczył. Myślę, że obiektywie trzeba brać pod uwagę, że będzie 4 spadkowiczów w naszym regionie. I oby było ich tylko tylu.

 

Spadek na dziś: Olimpia Kowary, Lechia Dzierżoniów, Górnik Wałbrzych, Śląsk II Wrocław, Miedź II Legnica.

 

IV Liga

Co to oznacza dla IV ligi? Gdyby sezon zakończył się teraz, mielibyśmy 5 spadkowiczów z III ligi. Do III ligi awansuje jedna drużyna, zwycięzca barażu (na dziś) Zagłębie II Lubin – Foto Higiena Gać. Do tego trzeba dodać osiem drużyn z okręgówek (mistrza i wicemistrza każdej grupy). To oznacza, że z IV ligi spadłoby aż 12 zespołów – po 6 z każdej grupy.

 

Awans na dziś: Zagłębie II Lubin/Foto Higiena Gać.

Spadek na dziś wschód: Karolina Jaworzyna Śl., Orzeł Ząbkowice Śl., Bystrzyca Kąty Wr., Sokół Marcinkowice, Piast Nowa Ruda, Orzeł Sadowice.

Spadek na dziś zachód: Sparta Grębocice, Nysa Zgorzelec, Piast Wykroty, Lotnik Jeżów Sudecki, Zamet Przemków, Granica Bogatynia

 

Okręgówka

Z czterech okręgówek w regionie do IV ligi awansują mistrzowie i wicemistrzowie, czyli osiem drużyn.

Awans na dziś Wrocław: Polonia Trzebnica, Piast Żerniki

Awans na dziś Wałbrzych: Nysa Kłodzko, Górnik Boguszów-Gorce

Awans na dziś Jelenia Góra: Stella Lubomierz, Sudety Giebułtów

Awans na dziś Legnica: Odra Ścinawa, Iskra Księginice

O tym ile spadłoby drużyn z poszczególnych klas okręgowych można przeczytać niżej.

 

IV liga – jak będą wyglądały grupy w sezonie 2017/18

Zakładając, że w taki sposób – jak wygląda to na półmetku – zakończyłby się sezon, to niemal idealnie spadkowicze rozlokowaliby się do dwóch grup IV ligi. Biorąc pod uwagę czynnik geograficzny i obecny podział, to tak wyglądałyby grupy wschodnia i zachodnia w sezonie 2017/18:

 

Wschód: Lechia Dzierżoniów, Górnik Wałbrzych, Śląsk II Wrocław, Foto-Higiena Gać (jeśli nie awansuje), Polonia-Stal Świdnica, Wiwa Goszcz, Unia Bardo, Pogoń Oleśnica, Victoria Świebodzice, Sokół Wielka Lipa, Bielawianka Bielawa, MKP Wołów, GKS Kobierzyce, Polonia Trzebnica, Piast Żerniki, Nysa Kłodzko, Górnik Boguszów-Gorce.

Zachód: Olimpia Kowary, Miedź II Legnica, Zagłębie II Lubin (jeśli nie awansuje), Orkan Szczedrzykowice, Apis Jędrzychowice, Stal Chocianów, AKS Strzegom, Chrobry II Głogów, Orla Wąsosz, Karkonosze Jelenia Góra, Włókniarz Mirsk, GKS Warta Bolesławiecka, Odra Ścinawa, Iskra Księginice, Stella Lubomierz, Sudety Giebułtów.

 

[su_quote]Gdyby awansowała Foto-Higiena, wtedy w oby grupach byłoby po 16 zespołów. Gdyby w barażu lepsze było Zagłębie II, wtedy jedna z drużyn ze wschodu musiałaby trafić do grupy zachodniej[/su_quote]

 

Schody zaczną się “piętro” niżej. Od tego bowiem, z którego rejonu będą spadkowicze z IV ligi, będą zależały spadki w niższych ligach w poszczególnych okręgach. Gdy z jednej grupy IV będzie 6 spadkowiczów, teoretycznie może się zdarzyć, że będą to drużyny z tylko jednego okręgu.

 

Na razie tak źle nie jest. W grupy wschodniej IV ligi na dziś spadają po 3 ekipy z okręgu wrocławskiego i wałbrzyskiego, a z grupy zachodniej – 4 z jeleniogórskiego i 2 z legnickiego. Przy takich rozstrzygnięciach z poszczególnych okręgówek spadnie: po 5 ekip z wrocławskiej i wałbrzyskiej, 6 z jeleniogórskiej i 4 z legnickiej.

 

Taki scenariusz zakończenia sezonu, zwłaszcza w odniesieniu do konkretnych drużyn, to oczywiście tylko symulacja. Na wiosnę bowiem może jeszcze wiele się zmienić. Trzeba mieć również nadzieję, że swoją pozycję w rundzie rewanżowej poprawią w II lidze drużyny ze Śląska, bowiem od tego zależy ile drużyn opuści III ligę. Im będzie ich więcej, tym większe ryzyko, że znajdą się wśród nich dolnośląskie zespoły.

DolZPN

Zmiany w kadrze Dolnego Śląska na mecz ze śląskim ZPN-em

Published

on

Cztery zmiany zaszły w kadrze Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup na mecz ze śląskim ZPN-em, który odbędzie się w środę w Rudzie Śląskiej.

 

Bohater bez strzelonego gola. Rekordowa liczba asyst pomocnika Unii

Na dwa dni przed meczem z reprezentacją Śląskiego Związkiem Piłki Nożnej w kadrze Dolnośląskiego ZPN-u doszło do czterech zmian, które były pokłosiem ostatniej kolejki ligowej. Okazało się bowiem, że kilku zawodników po meczach w swoich rodzimych zespołach nie jest w pełni sił.

Z kadry wypadło dwóch graczy Karkonoszy Jelenia Góra Kamil Maciejewski i Kacper Tokarz oraz dwóch zawodników Słowianina Wolibórz Piotr Gembara i Kamil Sadowski. W ich miejsca powołani zostali: bramkarz Michał Piotrowski (Górnik Złotoryja), Mikołaj Łazarowicz (Słowianin Wolibórz), Piotr Kotyla (Piast Żmigród) oraz Przemysław Marcjan (Ślęza Wrocław).

 

W środę (17 kwietnia) reprezentacja Dolnego Śląska zmierzą się w półfinale makroregionu ze śląskim ZPN-em. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 na stadionie Grunwaldu Ruda Śląska. Transmisja z meczu na żywo na kanale YouTube Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zwycięzca tego meczu zagra 8 maja w finale makroregionu z Opolskim ZPN-em. Mistrz makroregionu powalczy później o mistrzostwo Polski, a najlepszy region w naszym kraju Polski wystartuje w europejskich eliminacjach UEFA Region’s Cup.

 

Kadra Dolnego Śląska

Bramkarze

 • Michał Piotrowski (Górnik Złotoryja)
 • Bartłomiej Kot (Polonia-Stal Świdnica)

Obrońcy

 • Marcin Franczak (Górnik Złotoryja)
 • Mikołaj Łazarowicz (Słowianin Wolibórz)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Adrian Repski (Piast Żmigród)
 •  Piotr Kotyla (Piast Żmigród)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)

Pomocnicy

 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Przemysław Marcjan (Ślęza Wrocław)
 • Adrian Niewiadomski (Słowianin Wolibórz)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Kacper Tokarz (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Mikołaj Wawrzyniak (Ślęza Wrocław)

Napastnicy

 • Kamil Kurianowicz (Łużyce Lubań)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry Głogów)

 

Fot. Górnik Złotoryja

Na zdjęciu bramkarz Górnika Złotoryja Michał Piotrowski.

 

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Regions’s Cup. 20 zawodników powołanych do kadry Dolnego Śląska

Published

on

Poznaliśmy ostateczną kadrę Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup. Znalazło się w niej 20 zawodników, którzy powalczą najpierw o mistrzostwo Polski amatorów.

 

Nowy trener czwartoligowca. Arkadiusz Bator w Międzyborzu

Sztab reprezentacji Dolnego Śląska ogłosił ostateczną kadrę na mecz z reprezentacją Śląskiego ZPN. Znalazło się w niej 20 zawodników, którzy na co dzień bronią barw 12 klubów w III i IV lidze.

 

Kadra Dolnego Śląska

Bramkarze

 • Piotr Gembara (Słowianin Wolibórz)
 • Bartłomiej Kot (Polonia-Stal Świdnica)

Obrońcy

 • Marcin Franczak (Górnik Złotoryja)
 • Patryk Maciejewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Adrian Repski (Piast Żmigród)
 • Kamil Sadowski (Słowianin Wolibórz)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)

Pomocnicy

 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Mikołaj Milewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Adrian Niewiadomski (Słowianin Wolibórz)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Kacper Tokarz (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Mikołaj Wawrzyniak (Ślęza Wrocław)

Napastnicy

 • Kamil Kurianowicz (Łużyce Lubań)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry Głogów)

 

Zawodnicy spotkają się 16 kwietnia we Wrocławiu, a dzień później (17 kwietnia) zmierzą się w półfinale makroregionu ze śląskim ZPN-em. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 na stadionie Grunwaldu Ruda Śląska.

Zwycięzca tego meczu zagra w finale (8 maja) makroregionu z wygranym z pary Lubuski ZPN – Opolski ZPN. Mistrz makroregionu powalczy później o mistrzostw Polski, a najlepszy region w naszym kraju Polski wystartuje w europejskich eliminacjach UEFA Region’s Cup.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

30 zawodników w szerokiej kadrze Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup

Published

on

30 zawodników w szerokiej kadrze Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup. Trenerzy z tego grona wybiorą reprezentację, która powalczy o mistrzostwo Polski amatorów.

 

Do Ormianina dołączyli gracze z Maroka i Etiopii. Dziesięć transferów Boru

Za nami ostatnia konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup, po której poznaliśmy szeroką kadrę naszego regionu. Jak poinformował portal p4p.fotball, na liście znalazło się 30 zawodników.

Szeroka kadra Dolnego Śląska

 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Szymon Chmielowiec (Łużyce Lubań)
 • Jakub Firmanty (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Marcin Franczak (Górnik Złotoryja)
 • Piotr Gembara (Słowianin Wolibórz)
 • Bartłomiej Kot (Polonia-Stal Świdnica)
 • Piotr Kotyla (Piast Żmigród)
 • Kamil Kurianowicz (Łużyce Lubań)
 • Mikołaj Łazarowicz (Słowianin Wolibórz)
 • Artur Łuczkiewicz (Moto-Jelcz Oława)
 • Patryk Maciejewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Przemysław Marcjan (Ślęza Wrocław)
 • Mikołaj Milewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Adrian Niewiadomski (Słowianin Wolibórz)
 • Michał Piotrowski (Górnik Złotoryja)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Marcel Ratajski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Adrian Repski (Piast Żmigród)
 • Kamil Sadowski (Słowianin Wolibórz)
 • Łukasz Skolimowski (Moto-Jelcz Oława)
 • Filip Szczypkowski (Zenit Międzybórz)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Kacper Tokarz (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Mikołaj Wawrzyniak (Ślęza Wrocław)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry Głogów)

 

Z tej grupy zostanie wyłoniona ostateczna reprezentacja, która przystąpi do półfinałowego meczu amatorskich mistrzostw Polski ze śląskim ZPN-em. W tym roku eliminacje makroregionalne nie będą bowiem rozgrywane w formie turnieju.

W półfinałach (gospodarz na pierwszym miejscu) zmierzą się:

 • Lubuski ZPN – Opolski ZPN
 • Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN

Mecz z udziałem naszego zespołu dobędzie się 10 lub 17 kwietnia, finał zaplanowano na 8 maja. Mistrz Polski zagra w eliminacjach do UEFA Region’s Cup.

Warto dodać, że dolnośląska reprezentacja zagra w tych rozgrywkach w nowych, mocno regionalnych strojach.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

IV liga i okręgówka. Tak dziś wyglądałby spadki, awanse i baraże

Published

on

Wszystkie klasy okręgowe rozpoczęły już rundę wiosenną sezonu 2023/24. To dobry moment, by sprawdzić, jak wyglądałby awanse, spadki i baraże w IV lidzie i okręgówkach, gdyby sezon skończyłby się już dziś.

 

Łuczak pogrążył Błyskawicę w 95. minucie! Zmiana lidera, udany pościg w Solnej

Drużyny z IV ligi rozegrały już trzy kolejki (niektóre, nawet cztery, licząc z meczami zaległymi), te z legnickiej okręgówki mają po dwa mecze na koncie, a w miniony weekend rundę wiosenną zainaugurowały zespoły z pozostałych klas okręgowych. To dobry moment, by przypomnieć zasady dotyczące spadków, awansów i… baraży w IV lidze oraz czterech okręgówkach. Zwłaszcza że było również wiele zapytań o te kwestie od Czytelników.

Przypomnijmy, że bieżący sezon w IV lidze jest wyjątkowy. Po siedmiu latach rozgrywki ponownie odbywają się w jednej grupie, która została powiększona do 18 zespołów.

 

Awans do III ligi

Kwestia awansu jest obecnie prosta – mistrz IV ligi awansuje do III ligi (o ile oczywiście spełni wymagania licencyjne). Obecnie liderem jest Słowianin Wolibórz, którego naciskają Miedź II Legnica i Moto Jelcz Oława, a ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Barycz Sułów i Piast Żmigród.

 

Spadek do okręgówki

Bezpośrednio do klasy okręgowej spadną trzy drużyny (miejsca 16 – 18). Tak się stanie jednak tylko w przypadku, jeśli żadna dolnośląska drużyna nie spadnie z III ligi. Każdy spadkowicz z III ligi natomiast oznacza dodatkowego spadkowicza z IV ligi.

Na razie z III ligi płyną dobre wieści – wszystkie cztery dolnośląskie drużyny są w czołówce górnej połówce tabeli i wiele wskazuje na to, że nie będzie dodatkowych spadkowiczów z IV ligi.

Obecnie miejsca spadkowe zajmują:

 • BKS Bolesławiec
 • Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 • KS Łomnica

 

Baraże

Baraże to nowość w regulaminie IV i okręgówki. Jeśli z IV ligi bezpośrednio spadną trzy zespoły, to w barażach o utrzymanie wystąpią cztery drużyny z miejsc 12 – 15. Na dziś są to:

 • Górnik Złotoryja
 • Zenit Międzybórz
 • Iskra Księginice
 • Prochowiczanka Prochowice

W barażach zmierzą się one w wicemistrzami czterech dolnośląskich okręgówek. Na dziś są to:

 • Lotnik Jeżów Sudecki
 • Chojnowianka Chojnów
 • Skałki Stolec
 • Błyskawice Gać

O utrzymaniu/awansie zdecyduje jeden mecz barażowy. Pary oraz gospodarzy spotkań wyłoni losowanie. W przypadku remisu na zakończenie regulaminowego czasu gry, sędzia zarządzi serię rzutów karnych.

 

Awans do IV ligi

Mistrzowie okręgówek mają zapewniony awans bezpośredni do IV ligi. Na dziś są to:

 • Apis Jędrzychowice
 • Sparta Grębocice
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie
 • MKP Wołów

 

Spadek do A klasy

Zgodnie z regulaminem z wrocławskiej okręgówki spadają obligatoryjnie cztery ostatnie drużyny, a z pozostałych okręgówek – 3 ostatnie. Liczba ta może się zwiększyć ze względu na spadkowiczów z IV ligi. Jednak w bardzo dużej mierze będzie to zależało od meczów barażowych o utrzymanie/awans.

Continue Reading

DolZPN

Drakońska kara uchylona przez Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN

Published

on

Najpierw roczną, a później sześciomiesięczną dyskwalifikacją zawodnika IV-ligowego Górnika Nowe Miasto Wałbrzych zajęła się Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN. Uchyliła karę i nakazała rozpatrzyć sprawę jeszcze raz.

 

Transferowa ofensywa Polonii. Były gracz Bayernu w okręgówce

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN przychyliła się do skargi kasacyjnej Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, którego reprezentowała kancelaria JKP Adwokaci. – Absurdalna kara nałożona na naszego zawodnika została uchylona. Sebastian murawa na Ciebie czeka! Drużyna jeszcze bardziej – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

O co chodzi? Trzeba cofnąć się do 21 października 2023. Wtedy Górnik Nowe Miasto Wałbrzych grał z Łużycami Lubań w IV lidze. Gospodarze przegrali 1:4, ale w 82. min. doszło do starcia dwóch zawodników (poniżej można obejrzeć zajście).

 

Zawodnik gospodarzy Sebastian Misiułajtys sfaulował rywala, ten upadł, a gdy wstawał, celowo barkiem zahaczył zawodnika gospodarzy. Wtedy gracz Górnika odmachnął się i trafił (zaczepił) rywala w twarz. Nie było to ani celowe, ani szczególnie mocne. Sędziemu nie pozostawało jednak nic innego, jak ukaranie Misiułajtysa czerwoną kartką, boisko opuścił zresztą też zawodnik Łużyc, który za “uderzenie” barkiem rywala otrzymał drugą żółtą kartkę.

Trzy mecze kary za taki incydent? Nic z tych rzeczy. Komisja Dyscyplinarna DolZPN ukarała zawodnika Górnika NMW dyskwalifikacją na 12 miesięcy! Później Komisja Odwoławcza DolZPN skróciła karę do 6 miesięcy.

 

Górnik postanowił złożyć skargę kasacyjną do NKO PZPN. – Zawodnik, który przez ostatnie 5 lat spędził 7000 minut na boisku, żółtą kartkę dostawał co 845 minut gry, nigdy wcześniej nie otrzymał czerwonej kartki… a nawet nie pauzował za ilość żółtych, stał się nagle agresywny? – retorycznie pytali Górnicy na swoim profilu na Facebooku.

Dodatkowo okazało się bowiem, że kara zawieszenia została wymierzona z błędnego paragrafu.

 

Ostatecznie Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła karę dyskwalifikacji i zwróciła sprawę do Komisji Odwoławczej DolZPN. Miejmy nadzieję, że na tym się ona zakończy. Bo o ile trzeba tępić agresję na boiskach, to warto robić to z głową i umieć rozdzielić boiskowy bandytyzm, od dość odruchowej, dodatkowo sprowokowanej, reakcji.

 

 

Fot. Sportowy Wałbrzych TV/screen YouTube

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. 34 zawodników powołanych na konsultację selekcyjną

Published

on

UEFA Region's Cup

34 zawodników znalazło się w kadrze Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup, która została powołana na konsultację selekcyjną w Dzierżoniowie, prawdopodobnie ostatnią przed meczem ze śląskim ZPN-em.

 

Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

W poniedziałek, 4 marca, w Dzierżoniowie odbyła się konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup. Znamy już także listę zawodników powołanych na następne grupowanie, które zaplanowano na 18 marca, również w Dzierżoniowie. To zapewne będzie ostatnia konsultacja przed meczem ze śląskim ZPN-em.

 

Kadra na konsultację selekcyjną

 • Adrian Niewiadomski (Słowianin Wolibórz)
 • Kamil Sadowski (Słowianin Wolibórz)
 • Piotr Gembara (Słowianin Wolibórz)
 • Mikołaj Łazarowicz (Słowianin Wolibórz)
 • Piotr Kotyla (Piast Żmigród)
 • Adrian Repski (Piast Żmigród)
 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Maciej Tomaszewski (Barycz Sułów)
 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Batłomiej Kot (Polonia Stal Świdnica)
 • Mikołaj Milewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Jakub Firmanty (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Marcel Ratajski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Kacper Tokarz (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Patryk Maciejewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Dominik Watuszko (Lechia Dzierżoniów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Kamil Kurianowicz (Łużyce Lubań)
 • Szymon Chmielowiec (Łużyce Lubań)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry Głogów)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Łukasz Skolimowski (Moto-Jelcz Oława)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)
 • Artur Łuczkiewicz (Moto-Jelcz Oława)
 • Bartosz Lubecki (Moto-Jelcz Oława)
 • Michał Piotrowski (Górnik Złotoryja)
 • Marcin Franczak (Górnik Złotoryja)
 • Filip Szczypkowski (Zenit Międzybórz)
 • Kacper Małolepszy (Zenit Międzybórz)
 • Przemysław Marcjan (Ślęza Wrocław)
 • Mikołaj Wawrzyniak (Ślęza Wrocław)

 

Z tej grupy 34 zawodników wyłoniona zostanie kadra, która przystąpi do półfinałowego meczu amatorskich mistrzostw Polski ze śląskim ZPN-em. W tym roku eliminacje makroregionalne nie będą bowiem rozgrywane w formie turnieju.

W półfinałach (gospodarz na pierwszym miejscu) zmierzą się:

 • Lubuski ZPN – Opolski ZPN
 • Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN

Mecz z udziałem naszego zespołu dobędzie się 10 lub 17 kwietnia, finał zaplanowano na 8 maja.

 

 

 

Continue Reading

To się czyta