Bez młodzieżowców od rundy wiosennej

Spore zmiany szykują się w regulaminach rozgrywek małych lig na Dolnym Śląsku. Od rundy wiosennej sezonu 2016/17 nie będzie już obowiązku przebywania młodzieżowców podczas meczów.

 

Saltex sponsorem IV ligi dolnośląskiej

Zmiany te zapowiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, przy okazji podpisania umowy o współpracy z firmą Saltex, która została sponsorem IV ligi dolnośląskiej (link powyżej). Decyzja ma zapaść na posiedzeniu zarządu DZPN w styczniu przyszłego roku, ale zmiany są już przesądzone.

 

Do tej pory jeden młodzieżowiec musiał grać w meczu klasy A, a po dwóch w meczach okręgówki i IV ligi. Od rundy wiosennej nie będzie już obowiązku występu młodzieżowców w klasie A i klasie okręgowej. Sprawa w IV lidze jest wciąż otwarta – czy przepis zostanie całkowicie zniesiony, czy ilość młodzieżowców zostanie zmniejszona do jednego – o tym w dużej mierze zdecydują przedstawiciele czwartoligowych klubów.

 

TOP 10 klubów w okręgach na Dolnym Śląsku

Z pewnością jest to zmiana, której oczekiwały kluby. Obowiązek gry młodzieżowców miał wspomóc dawanie szansy młodym piłkarzom. W praktyce często prowadził do tego, że występowali zawodnicy, którzy byli słabsi od innych graczy, ale mieli “odpowiedni” wiek.

 

A jakie jest wasze zdanie? Głosujcie w sondzie

[socialpoll id=”2407799″ path=”/polls/2407799″ width=”300″]

 

One thought on “Bez młodzieżowców od rundy wiosennej

  1. Powinni wprowadzić za to PRO JUNIOR SYSTEM w małych ligach, aby znów nie grały “leśne dziadki” zamiast “młodych zdolnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.