TOP 10 klubów w okręgach na Dolnym Śląsku

Które drużyny są najlepsze w poszczególnych okręgach na Dolnym Śląsku. Oto ranking 10 najlepszych klubów w każdym regionie. Sprawdźcie jak to wygląda na koniec rundy jesiennej sezonu 2016/17.

 

Mniej drużyn spadnie z III ligi!

Patrząc na poszczególne okręgi przez pryzmat najmocniejszych drużyn, to z pewnością najsilniejszy jest OZPN Legnica, który reprezentują 3 z 4 dolnośląskich klubów na szczeblu centralnym. Poziom wyrównuje się na szczeblu III ligi, choć i tu widać spore różnice. ZPN Wrocław ma tu 3 przedstawicieli, Legnica i Wałbrzych po dwóch, a Jelenia Góra jednego.

 

Zestawienie powstało na podstawie miejsc w poszczególnych ligach od ekstraklasy do okręgówki. Poza jednym wyjątkiem. AKS Strzegom, mimo że jest z okręgu wałbrzyskiego, gra w IV lidze jeleniogórsko-legnickiej. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego w swojej grupie zajmują co prawda 5. miejsce, ale  mają więcej punktów, niż 4. w tabeli grupy wrocławsko-wałbrzyskiej Unia Bardo. Dlatego jest sklasyfikowany wyżej od beniaminka.

 

TOP 10 klubów w okręgach na Dolnym Śląsku

Jak to wygląda w poszczególnych okręgach? Sprawdźcie rankingi TOP 10 w czterech dolnośląskich ZPN-ach (link powyżej i poniżej).

 

CZYTAJ DALEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.