Jarosław Pedryc wraca do Prochowic

Jarosław Pedryc w rundzie wiosennej poprowadzi Prochowiczankę, klub z legnickiej klasy okręgowej. To powrót do „domu” szkoleniowca, który jest wychowankiem, byłym zawodnikiem i trenerem klubu z Prochowic.

 

Bez młodzieżowców od rundy wiosennej

Ostatnie 2,5 roku Jarosław Pedryc spędził w Polkowicach. Najpierw pod jego wodzą KS awansował z IV do III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Później znów zielono-czarni byli najlepsi. Ze względu na fakt, że drugi w tabeli Górnik Wałbrzych miał tyle samo punktów, a mecze bezpośrednie były na remis, o tym kto zagra w barażu o II ligę decydował… baraż.

 

Polkowiczanie ostatecznie przegrali z wałbrzyszanami (później Górnik uległ Polonii Warszawa), a KS startował do nowego sezonu zreformowanej (znacznie silniejszej) jako jeden z faworytów. Początek rozgrywek nie był jednak zbyt udany. Ostatecznie po 12. kolejce Pedryc rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron, a zastąpił go Adam Buczek.

 

TOP 10 klubów w okręgach na Dolnym Śląsku

Teraz wraca do Prochowiczanki, a więc klubu, z którego odszedł do Polkowic. Z jedenastką z Prochowic wygrał IV ligę i przez trzy sezony prowadził ją w III lidze. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. Miedzi Legnica czy Polonii Świdnica.

 

Jak widać Pedryc potrafi poprowadzić swoich podopiecznych do awansu. Czy uda mu się tym razem? Łatwo nie będzie, bowiem aktualnie Prochowiczanka zajmuje 5. miejsce w tabeli legnickiej klasy okręgowej. Do lidera – Odry Ścinawa – traci aż 12 punktów, ale już do drugiej Iskry Księginice (druga drużyna też awansuje) „tylko” 6.

 

Na stanowisku szkoleniowca Pedryc zastąpił Zbigniewa Antosiewicza. Popularny „Antek” objął drużynę w styczniu 2016r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.