Beniaminek IV ligi nad przepaścią

Niepokojące wieści napływają ze Świebodzic. Victoria, beniaminek IV ligi, został bez trenera, większości działaczy oraz, wszystko na to wskazuje, większości zawodników.

 

IV liga dolnośląska. Wspólna tabela po rundzie jesiennej

W piątek, 30 grudnia w Świebodzicach odbyło się posiedzenie zarządu Victorii Świebodzice oraz spotkanie z trenerami i zawodnikami pierwszego zespołu. Na spotkaniu prezes Euzebiusz Wojdat przedstawił plan współpracy na rundę wiosenną sezonu 2016/2017 z trenerami oraz zawodnikami pierwszego zespołu.

 

Jak informuje oficjalna strona klubu victoriaswiebodzice.futbolowo.pl, te warunki to właściwie… brak warunków. Trenerom Ryszardowi Mordakowi oraz Wojciechowi Wierzbickiemu nie zostały zaproponowane żadne warunki współpracy na rundę wiosenną. „Głównym argumentem podnoszonym przez prezesa była sytuacja finansowa klubu na dzień dzisiejszy i brak środków na dalszą współpracę na warunkach dotychczasowych” – czytamy na stronie klubu.

 

Saltex sponsorem IV ligi dolnośląskiej

Nie zostały one przez większość zawodników oraz trenera Macieja Jaworskiego zaakceptowane. 14 piłkarzy wyraziło chęć odejścia z klubu z początkiem stycznia. Ostatecznie pierwszy zespół Victorii został bez trenera, kierownika zespołu, trenera bramkarzy oraz większości zawodników.

 

Losy beniaminka stoją więc pod sporym znakiem zapytania. Czy w rundzie wiosennej będzie miał kto grać; czy zespół w ogóle wystartuje w rozgrywkach?

 

Z pewnością będzie to spora strata, jeśli nie zobaczymy Victorii na wiosnę w obecnym kształcie. Beniaminek prezentował się bowiem całkiem dobrze. Z 22 punktami po rundzie jesiennej jest na wysokiej, 5. pozycji w tabeli wschodniej Saltex IV ligi dolnośląskiej.

 

[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.