Łyszczarz najlepszym zawodnikiem turnieju, ale ta nagroda…

Adrian Łyszczarz ze Śląska Wrocław został wybrany najlepszym zawodnikiem towarzyskiego, halowego turnieju Amber Cup 2017, który w sobotę odbył się w Gdańsku. W finale wrocławianie ulegli Lechii Gdańsk po serii rzutów karnych.

 

Dankowski do Legii? Duża szansa, jeszcze większe ryzyko

To z pewnością miłe wyróżnienie dla młodego pomocnika i nie zmienia tego nawet fakt, że to tylko turniej towarzyski. Co ciekawe, 17-latek tylko raz wpisał się na listę strzelców, a np. Joan Roman zdobył 3 gole (najwięcej w drużynie), ale kilku zawodników po dwa razy pokonywali bramkarzy rywali. Mimo tego nagroda trafiła do Łyszczarza.

 

Kto wie, może to zwiastun tego, że już na wiosnę Łyszczarz, który jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Śląsku, zadebiutuje w ekstraklasie? Na razie jest zawodnikiem rezerw (III liga) i drużyny grającej w Centralnej Lidze Juniorów. W tej pierwszej zagrał 8 razy, a w drugiej – 7. W obu strzelił po jednej bramce.

 

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #3)

Wracając do nagrody w Amber Cup. Jak widać na poniższej fotografii, otrzymał on puchar oraz… 200 zł.

https://twitter.com/SlaskWroclawPl/status/817804047545667585

 

Kwota z pewnością nie powala. Tak sobie myślę, że może lepiej by było, gdyby organizatorzy ograniczyli się do wyróżnienia symbolicznego (pucharu). Pewnie, lepiej mieć niż nie mieć 200 zł, ale jako nagroda na poważnych zawodach, trochę jednak niepoważna. Ale to tylko tak na marginesie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.