Arkadiusz Woźniak piłkarzem 2016 roku na Dolnym Śląsku

Arkadiusz Woźniak piłkarzem 2016 roku na Dolnym Śląsku. Tak zdecydowali czytelnicy bloga dolfutbol.pl w internetowym głosowaniu. Pomocnik (czasem napastnik) Zagłębia Lubin wyprzedził Petteri Forsella z Miedzi Legnica i swojego klubowego kolegę – Filipa Starzyńskiego.

 

Drużyna roku 2016 na Dolnym Śląsku

Pod koniec grudnia wybrałem drużynę 2016 roku na Dolny Śląsku (link powyżej). O tym, kto zostanie piłkarzem roku mieli zdecydować kibice-internauci, którzy zaglądają na bloga. Wybór ograniczyłem do czterech nazwisk graczy, którzy – według mnie – najbardziej zasłużyli na to miano.

 

Wygrał, chyba dość nieoczekiwanie, Arkadiusz Woźniak z Zagłębia Lubin, który otrzymał 46 proc. głosów. Drugi był Petteri Forsell z Miedzi Legnica – 31 proc. głosów. Wyprzedzili oni zdecydowanie trzeciego Filipa Starzyńskiego z Zagłębia (15 proc. głosów) oraz czwartego Ryotę Moriokę ze Śląska (8 proc. głosów).

 

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #3)

Czy taki wynik głosowania może dziwić? Być może trochę tak, jeśli spojrzymy na suche statystki. Woźniak ma je najsłabsze z całej czwórki pod względem goli i asyst, które przedstawiają się następująco:

  • Filip Starzyński: 5 goli, 12 asyst
  • Ryota Morioka: 11 goli, 5 asyst
  • Petteri Forsell: 12 goli, 7 asyst
  • Arkadiusz Woźniak: 8 goli, 4 asysty

 

Taki wybór ma jednak swoje uzasadnienie. Bo to właśnie skrzydłowy Miedziowych był przez cały rok najrówniej grającym zawodnikiem z całej czwórki. No może na równi z Forsellem, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ekstraklasa stawia jednak większe wymagania od I ligi. Ponadto Wożniak miał na swoim koncie więcej niż przyzwoite mecze w europejskich pucharach.

 

Być może, gdyby nie kontuzja, byłby to rok Filipa Starzyńskiego, który i tak zanotował fantastyczną liczbę asyst. Na wiosnę równie dobry jak Figo, był Ryota Morioka ze Śląska. Jesienią jednak, podobnie jak cały zespół, mocno dołował. Choć i tak był wyróżniającym się graczem wrocławian.

 

Dlatego, biorąc pod uwagę cały rok, wybór Arkadiusza Woźniaka wydaje się trafny.

 

fot. screen youtube.com/weszlo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.