Nowy sponsor Miedzi… lokomotywą do ekstraklasy?

Miedź Legnica pozyskała nowego sponsora. Został nim Cargounit, marka należąca do spółki Industrial Division, która zajmuje się wynajmem lokomotyw. Czy współpraca z tą firmą okaże się dla Miedzianki lokomotywą do ekstraklasy?

 

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #3)

Industrial Divison (i marka Cargounit) został platynowym sponsorem Miedzi Legnica i będzie jednym z największych sponsorów w Klubie Biznesu Miedzi, który w tej chwili skupia ponad 100 członków. Umowa została zawarta do końca roku, ale z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Zrobimy wszystko by obie strony były zadowolone z tej współpracy i by trwała ona jak najdłużej – powiedział Paweł Kościółek, pełnomocnik zarządu Miedzi ds. Klubu Biznesu.

 

Marka Cargounit będzie promowana na stadionie podczas meczów Miedzi w I lidze, ale będzie również wspierać rozwój Akademii Piłkarskiej Miedzi.

 

Arkadiusz Woźniak piłkarzem 2016 roku na Dolnym Śląsku

– Obserwowaliśmy Miedź od dawna. Byliśmy wielokrotnie w Legnicy i ujęło nas to, że oprócz ciekawego pomysłu na rozwój klubu w sposobie zarządzania Miedzią widzimy rękę specjalisty. Widzimy pomysł i prężne działanie zarówno w klubie, Akademii Piłkarskiej Miedzi, jak i w Klubie Biznesu Miedzi – powiedział Piotr Ignasiak, prezes Industrial Division Sp. z o.o.

 

Rozmowy o współpracy trwały blisko rok. – Obu stronom bardzo zależało na tym kontrakcie, dlatego chcieliśmy, by wszystko było dograne w szczegółach, a to musiało trochę potrwać. Ogromnie ważne było dla nas, że Miedź tak mocno stawia na szkolenie młodzieży w Akademii – powiedział Wojciech Łukawski, przewodniczący Rady Nadzorczej Abris Capital Partners Sp. z o.o., funduszu wspierającego Industrial Division Sp. z o.o.

 

Cargounit jest liderem na rynku wynajmu lokomotyw w Europie Środkowej. Tabor spółki stanowi 125 lokomotyw o łącznej mocy ponad 338 tysięcy koni mechanicznych, z których korzystają głównie przewoźnicy z branży petrochemicznej oraz podmioty odpowiedzialne za transport surowców i ładunków specjalnych. Łączny roczny przebieg lokomotyw spółki to ponad 4 miliony kilometrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.