Pierwsze mecze Zagłębia i Śląska

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/17 naszych drużyn z ekstraklasy nabierają rumieńców. Dziś oba zespoły – Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław – zagrały pierwsze sparingi.

Arkadiusz Woźniak piłkarzem 2016 roku na Dolnym Śląsku

Oba mecze zostały rozegrane w ciężkich warunkach, na zmrożonych murawach. Zagłębie Lubin wygrało z Chrobrym Głogów 4:0. Bramki dla Miedziowych strzelili: Arkadiusz Woźniak (11), Filip Starzyński (27), Jarosław Jach (75) i Krzysztof Janus (83).

W lubińskiej ekipie zagrali zawodnicy pierwszej drużyny oraz wielu młodych zawodników z rezerw. W Chrobrym natomiast zagrało czterech piłkarzy testowanych przez sztab trenerski.

Reminiscencja w Śląsku. Niemal jak w „Rejsie”

Zagłębie: (I połowa) Forenc – Todorovski, Guldan, Madera, Cotra – Woźniak, Piątek, Jagiełło, Starzyński, Vlasko – Buksa.

(II połowa) Hładun – Dziwniel, Jach, Jończy (76 Oko), Siemaszko – Janoszka, Mucha, Żyra (76 Szymankiewicz), Rakowski, Janus – Nespor.

Chrobry Głogów: (I połowa) testowany – Ilków-Gołąb, Michalec, Michalski, Wawszczyk, Danielak, testowany, M. Machaj, Gąsior, testowany, Kaczmarek.

(II połowa) Janicki – testowany, testowany, Szubertowski, Bonecki (63 Borecki), Kona, Ilków-Gołąb (70 Danielak), testowany (55 Hodowany), Szczepaniak, B. Machaj, Kaczmarek (63 Bednarski).

Tymczasem Śląsk Wrocław zremisował z drugoligową Wartą Poznań 3:3. Gole dla podopiecznych Jana Urbana zdobyli: Bence Mervo (2), Ostoja Stjepanović (19) i Mario Engels (26). Do przerwy, gdy na murawie był teoretycznie słabszy skład WKS-u z wieloma zawodnikami z rezerw, było 3:2 dla wrocławian.

Skład Śląska: Pawełek (46 Kamenar) – Zieliński (46 Dankowski), Wiech (46 Celeban), Dwali (46 Kokoszka), Repski (46 Pawelec) – Engels (46 Roman), Stjepanović (46 Grajciar), Łyszczarz (46 Morioka), Idzik (46 Riera), Daniel Łuczak (46 Pich) – Mervo (46 Biliński).