Marcinkowice sięgają po najlepszych strzelców rywala

Sokół Marcinkowice wzmacnia się przed rundą wiosenną Satlex IV ligi. Trener Marcin Krzykowski sięga po swoich niedawnych podopiecznych z Kobierzyc – Rafała Rybińskiego i Kacpra Rokickiego.

 

Z Kobierzyc do Marcinkowic. Marcin Krzykowski trenerem Sokoła

O tym, że beniaminek IV ligi może wzmocnić się zawodnikami z Kobierzyc, mówiło się od jakiegoś czasu. Odkąd trenerem w Marcinkowicach został Marcin Krzykowski, jesienią szkoleniowiec w Kobierzycach. Zrezygnował on jednak pod koniec rundy po serii słabszych meczów GKS-u i po czerwonej kartce, za krytykowanie orzeczeń sędziego.

 

Teraz Krzykowski ściągnął do Sokoła dwóch najlepszych strzelców ligowego rywala. Kacper Rokicki ma na razie na koncie 9 goli, a Rafał Rybiński 5 goli. Wybór ofensywnych graczy jednak nie dziwi, bo w sumie mają oni więcej bramek, niż cała ekipa z Marcinkowic. A bez poprawy skuteczności na wiosnę Sokół nie ma co liczyć na obronę czwartoligowego bytu. Co ciekawe, Rybiński strzelił jedynego gola w meczu Sokoła z GKS-em w rundzie jesiennej.

 

IV liga dolnośląska. Wspólna tabela po rundzie jesiennej

To nie jedyne ruchu transferowe w Marcinkowicach. Jak informuje oficjalny fanpage klubu, zarząd Sokoła bliski jest pozyskania bramkarza Patryka Janiczaka z Sokoła Wielka Lipa, który trenuje już z nową ekipą.

 

Dodatkowo trener Marcin Krzykowski będzie się przyglądał jeszcze kilku zawodnikom podczas testów, a o ich przydatności zdecyduje po sparingach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.