Minusowe punkty Polonii to złe wieści dla naszych trzecioligowców

PZPN utrzymał w mocy karę odjęcia czterech punktów Polonii Bytom, ostatniej drużyny w tabeli II ligi. To zła wiadomość nie tylko dla bytomian, ale także dla… dolnośląskich klubów grających w III lidze.

 

III liga: Siebie odbudować, Lechię uratować

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała wczoraj (7 lutego) o utrzymaniu w mocy kary minus 4 punktów nałożonych na Polonię Bytom za niedotrzymanie terminów spłaty wierzycielom rat zgodnie z zawartym wcześniej porozumieniem. Co to ma wspólnego z dolnośląskimi klubami? O ile w II lidze nie ma naszego żadnego zespołu, to żywo zainteresowane sytuacją w II lidze, a dokładniej w dolnych rejonach tabeli, są dolnośląscy trzecioligowcy.

 

Od tego bowiem ile drużyn ze Śląska spadnie z II do III ligi, będzie zależała liczba spadkowiczów z 3. grupy III ligi. Szczęście w nieszczęściu – w grudniu zapadła decyzja, że w przyszłym sezonie III liga pozostanie 18-zespołowa, a to oznacza, że automatycznie spadną 3 drużyny zamiast 5.

 

Dolnośląskie kluby 20 lat później [MAPA]

Wiele wskazuje jednak na to, że spadkowiczów będzie więcej, bowiem ich liczba będzie zależała od ilości drużyn, które spadną z II ligi do 3. grupy III ligi. Aktualnie w strefie spadkowej są trzy kluby – ROW 1964 Rybnik, Rozwój Katowice oraz Polonia Bytom. Po odjęciu 4 punktów, sytuacja bytomian jest już tragiczna, bowiem tracą aktualnie do miejsca bezpiecznego aż 9 oczek. Ich utrzymanie się w II lidze wydaje się chyba tylko iluzoryczne. Sytuacja ROW-u i Rozwoju jest znacznie lepsza, bowiem ich strata to odpowiednio 1 i 2 punkty.

 

Nie zmienia to faktu, że dolnośląskie kluby w III lidze do końca sezonu będą musiały obserwować zmagania w lidze wyżej. I raczej powinny się oswoić z myślą, że spadną co najmniej 4 drużyny (maksymalnie – realnie patrząc – sześć).

 

 

Aktualna tabela 3. grupy III ligi

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.