Connect with us

Rozgrywki

Kolejne wzmocnienia Orła Prusice. Tym razem z III ligi

Published

on

Orzeł Prusice Sebastian Zagórski

Orzeł Prusice bardzo wzmocnił się przed bieżącym sezonem. Działacze A-klasowej drużyny na tym jednak nie poprzestają i pozyskali kolejnego gracza, który dotąd występował w III lidze.

 

Klub z B klasy na obozie w Zakopanem

Do Orła Prusice trafił Sebastian Zagórski, pomocnik, który jesienią grał w Piaście Żmigród. Zdążył nawet już strzelić dwie bramki dla nowej drużyny w wygranym… 14:3 sparingu z Czarnymi Białków. Dziś klub z Prusic oficjalnie potwierdził pozyskanie zawodnika.

 

Zagórski jesienią grał w III lidze. W barwach Piasta 11 razy, ale większość jako wchodzący rezerwowy. W sumie uzbierał 309 minut w ekipie Grzegorza Podstawka. W A-klasowym Orle z pewności może stać się wiodącą postacią.

 

Stawiają nie tylko na gwiazdy. Nowe twarze w kadrze lidera

Dołączył tym samym do szerszego grona zawodników, którzy właśnie z III ligi trafili do ekipy z powiatu trzebnickiego. Latem do ekipy z Prusic dołączyli bowiem m.in. Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski, Przemysław Łukasik, Grzegorz Rajter i Artur Monasterski.

 

Przed Orłem w rundzie jesiennej walka o utrzymanie 1. miejsca w tabeli i awans do klasy okręgowej. Obecnie lider ma 34 punkty (na 39 możliwych) i o 4 oczka wyprzedza 2. w tabeli Łozinę, a o 8 trzeci Bór Oborniki Śląskie.

IV liga

Pierwsze trenerskie roszady u spadkowiczów z IV ligi

Published

on

Sezon w IV lidzie już za nami. Rozpoczęły się natomiast roszady na ławkach trenerskich, zwłaszcza w ekipach, które spadły do klasy okręgowej.

 

Zmiana trenera po spadku. Radosław Bella nowym szkoleniowcem Miedzi

Przygoda beniaminka ze Stolca w grupie wschodniej IV ligi zakończyła się po jednym sezonie. Wraz z jego końcem z ławką trenerską Skałek pożegnał się Piotr Kupiec, który spędził w klubie ponad 7 lat!

Piotrek trafił do naszego klubu w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016, w którym to nasza drużyna występowała na poziomie wałbrzyskiej klasy A. Od tamtej pory, aż do ubiegłej soboty, nieprzerwanie reprezentował nasze barwy. Jako zawodnik zaliczył awans na poziom okręgowy, a już jako grający trener, wprowadził nasz zespół na poziom wojewódzki, co było historycznym wyczynem naszej małej piłkarskiej społeczności – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

Według fanpage’a „Co słychać w niższych ligach? – powiat kłodzki i ząbkowicki” nowym trenerem Skałek zostanie Arkadiusz Albrecht.

 

Tymczasem z Mewą Kunice, spadkowiczem z zachodniej grupy IV ligi, pożegnał się Jacek Terpiłowski, który zrezygnował z prowadzenia zespołu po ostatnim meczu ligowym.

Szkoleniowiec do Kunic trafił przed startem bieżącego sezonu. Wcześniej Terpiłowski z powodzeniem prowadził Albatrosa Jaśkowice – poinformował klub.

Continue Reading

DolZPN

Baraże o awans do III ligi. Pierwszy mecz Słowianin – Karkonosze już w środę

Published

on

W środę, 31 maja, odbędzie się pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi między Słowianinem Wolibórz i Karkonoszami Jelenia Góra.

 

4LigaWschód. Lider i wicelider pokonani. Szalony mecz w Solnej dla Górnika

To już ostatni akord na boiskach IV ligi w wyjątkowym, bo ostatnim sezonie w formule dwóch grup. Właśnie mistrzowie obu grup – po raz ostatni – zagrają o awans do III ligi. W barażach zmierzą się Słowianin Wolibórz i Karkonosze Jelenia Góra. Pierwsze spotkanie odbędzie się na terenie mistrza wschodniej grupy, czyli w Wolborzu. Baraż zaplanowano na środę, 31 maja. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Tarnowskiego o godz. 17.

 

Jak poinformowali gospodarze, w związku z dużym zainteresowaniem meczem, kibice są proszeni o przybycie kilkadziesiąt minut wcześniej na stadion. – Służby porządkowe pomogą w zaparkowaniu samochodu oraz wejściu na trybuny. Przypominamy również, że spotkanie jest biletowane, a koszt wejściówki to 10 PLN – poinformował Słowianin na swoim facebookowym profilu.

 

Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na obiekcie, będą mogli obejrzeć baraż na kanale Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na youtube.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Jeleniej Górze. Początek również o godz. 17. Drugie spotkanie barażowe ma poprowadzić jeden z najlepszych polskich arbitrów – Damian Sylwestrzak.

Continue Reading

II liga

Rezerwy Śląska spadają z II ligi. Co z Górnikiem i rezerwami Zagłębia?

Published

on

II liga

Rezerwy Śląska Wrocław spadają z II do III ligi. Liczba dolnośląskich spadkowiczów może się powiększyć o Górnika Polkowice lub Zagłębie II Lubin.

 

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

W przedostatniej kolejce II ligi rezerwy Śląska Wrocław zagrają z Hutnikiem Kraków dopiero w niedzielę, ale wyniki innych meczów sprawiły, że podopieczni Krzysztofa Wołczka już spadli z II do III ligi. Bez względu na wyniki dwóch ostatnich spotkań, wrocławianie nie wygrzebią się już ze strefy spadkowej.

 

Obecnie na ostatnim bezpiecznym miejscu jest Górniki Polkowice, który już w piątek pokonał mistrza Polonię Warszawa 2:0. Polkowiczan mogły wyprzedzić rezerwy Zagłębia Lubin, ale przegrały w Lublinie z Motorem 0:2.

Przed ostatnią kolejką II ligi zagrożone spadkiem są trzy drużyny: Radunia Stężyca (38 pkt.), Górnik Polkowice (37 pkt.) i Zagłębie II Lubin (35.pkt)

 • Garbarnia Kraków – Górnik Polkowice
 • Zagłębie II Lubin – KKS 1925 Kalisz
 • Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn

 

W ostatniej kolejce mogą być bardzo różne warianty układu tabeli. O utrzymaniu może zdecydować mała tabela trzech zespołów (wszystkie musiałby mieć po 38 pkt), lub mecze bezpośrednie dwóch drużyn.

Górnikowi Polkowice do utrzymania wystarczy remis, bowiem ma lepszy bilans od Zagłębia w meczach bezpośrednich, a w małej tabeli zajmie pierwsze miejsce.

Przy porażce w Krakowie, polkowiczanie utrzymają się, jeśli Miedziowi nie wygrają z KKS-em.

 

Z kolei Zagłębie, żeby się utrzymać musi wygrać i liczyć na to, że Górnik albo przegra, albo wygra. Remis Górnika oznacza spadek Zagłębia, bowiem w meczach bezpośrednich ma gorszy bilans, oraz 3. miejsce w ewentualnej małej tabeli.

Oczywiście, przy wariancie z wygraną Górnika, musiałaby jednocześnie przegrać Radunia, od której Miedziowi mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Continue Reading

IV liga

BKS Bolesławiec zostaje w IV lidze. Hat-trick i 53 gole Skolimowskiego

Published

on

30. kolejka IV ligi zachód. BKS Bolesławiec zostaje w IV lidze. Hat-trickami sezon zasadniczy kończą Łukasz Skolimowski i Mateusz Baszak, dwaj najlepsi strzelcy w IV lidze. 

 

Słowianin mistrzem grupy wschodniej IV ligi. Piast Nowa Ruda utrzymał się w lidze

Ostania niewiadoma w zachodniej grupie IV ligi rozstrzygnięta. O ostatnie miejsce dające utrzymanie walczyły BKS Bolesławiec i Odra Ścinawa. Przed ostatnią kolejką bolesławianie mieli dwa punkty przewagi i żeby być pewnymi utrzymania, musieli wygrać w Gryfowie Śląskim.

Z kolei Odra Ścinawa musiała pokonać Apis Jędrzychowice i liczyć, że BKS nie zdobędzie kompletu punktów. Bolesławianie prowadzili z Gryfowem 2:0 po dwóch trafieniach Gabriela Piotrowskiego, ale w 70 min. gospodarze zdobyli bramkę kontaktową.

 

W tym czasie Odra rozprawiała się z Apisem i ostatecznie wysoko wygrywała 6:1. BKS jednak dowiózł prowadzenie do końca i to zespół z Bolesławca zagra w przyszłym sezonie w IV lidze, a ze Ścinawy – spada do klasy okręgowej.

Tymczasem w Środzie Śląskiej Polonia pokonała Mewę Kunice 4;1, a hat-tricka ustrzelił Łukasz Skolimowski. Napastnik średzian został królem strzelców IV ligi z 53 golami na koncie!

 

Sezon zasadniczy z hat-trickiem na koncie zakończył również Mateusz Baszak, drugi strzelec w IV lidze. Karkonosze wygrały z Granitem Roztoka 8:0, a w środę i sobotę czeka je dwumecz barażowy o awans do III ligi ze Słowianinem Wolibórz.

 

Wyniki 30. kolejki

 • Iskra Kochlice – Prochowiczanka Prochowice 3:3
 • Sokół Jerzmanowa – Górnik Złotoryja 2:7
 • Karkonosze Jelenia Góra – Granit Roztoka 8:0
 • Gryf Gryfów Śląski – BKS Bolesławiec 1:2
 • Polonia Środa Śląska – Mewa Kunice 4:1
 • Odra Ścinawa – Apis Jędrzychowice 6:1
 • AKS Strzegom – Sparta Grębocice 7:1
 • Jaworzanka Jawor – Łużyce Lubań 2:5
Continue Reading

IV liga

Słowianin mistrzem grupy wschodniej IV ligi. Piast Nowa Ruda utrzymał się w lidze

Published

on

30. kolejka IV ligi wschodniej. Słowianin mistrzem grupy, Piast Nowa Ruda ostatnim bezpiecznym zespołem.

 

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

W ostatniej kolejce wschodniej grupy IV ligi poznaliśmy dwa ostatnie, ale kluczowe rozstrzygnięcia. Nie było niespodzianki w walce o mistrzostwo – Słowianin Wolibórz bez problemów pokonał Skałki Stolec 6:0 i przypieczętował wywalczenie prawa gry w barażach o awans do III ligi.

 

Co ciekawe, nawet porażka dałaby gościom 1. miejsce w tabeli, bowiem druga Lechia Dzierżoniów uległa Baryczy Sułów 0:1. Podopieczni Janusza Kudyby zostali… mistrzem rundy wiosennej, ale spadają do okręgówki. Ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli zajął bowiem Piast Nowa Ruda, który wygrał w Żmigrodzie z Piastem 2:0. To oznacza, że noworudzianie utrzymali się, a Barycz… żegna się z ligą, no chyba że z III ligi spadnie jedna dolnośląska drużyna, wtedy sułowianie zostaliby w IV lidze. Niestety, szanse na to są bardzo małe.

 

Barycz zrobiła wszystko co mogła, by się utrzymać, czego nie można powiedzieć o Galakticos Solna i Orle Ząbkowice Śl., które przegrały swoje ostatnie mecze odpowiednio z Moto-Jelczem Oława i Górnikiem Wałbrzych.

 

fot. Słowianin Wolibórz facebook

 

Wyniki 30. kolejki 

 • Piast Żmigród – Piast Nowa Ruda 0:2
 • Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 3:2
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 2:3
 • Bielawianka Bielawa – Sokół Marcinkowice 0:3
 • Lechia Dzierżoniów – Barycz Sułów 0:1
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Foto-Higiena Gać 2:3
 • Galakticos Solna – Moto Jelcz Oława 1:4
 • Skałki Stolec – Słowianin Wolibórz 0:6
Continue Reading

IV liga

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

Published

on

terminarz sezonu 2021/22

Znamy ramowy terminarz rozgrywek na Dolnym Śląsku w sezonie 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi? Sprawdźcie.

 

Ostatnia kolejka IV ligi. Oto możliwe warianty – kto spadnie, a kto się utrzyma?

Znamy ramowy terminarz rozgrywek od IV ligi do B klasy, a także okręgowego Pucharu Polski, w sezonie 2023/24. Ramowy, czyli wyznaczone zostały na razie daty poszczególnych kolejek. 

 

IV liga, która będzie liczyła 18 zespołów, wystartuje najszybciej – w sobotę, 12 sierpnia. Większość kolejnych lig zainauguruje rozgrywki we wtorek, 15 sierpnia. Runda jesienna zakończy się 25/26 listopada (IV liga), a w innych klasach – 18/19 listopada. Pierwsza wiosenna kolejka zaplanowana jest na 9 marca (IV liga), a tydzień później zmagania zaczną inne klasy rozgrywkowe. Koniec sezonu zaplanowano na 22/23 czerwca 2024.

 

Oto daty rozpoczęcia sezonu w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

12 sierpnia 2023

 • IV liga 

 

15 sierpnia 2023

 • Okręgówka Wrocław
 • Okręgówka Legnica
 • Okręgówka Wałbrzych
 • Okręgówka Jelenia Góra
 • A klasa – wszystkie grupy
 • B klasa – grupy 16-zespołowe

 

27 sierpnia 2023

 • B klasa – grupy 14-zespołowe
 • C klasa – grupy 14-zespołowe

 

3 września 2023

 • B klasa – grupy 12-zespołowe
 • C klasa – grupy 12-zespołowe

 

Okręgowy Puchar Polski

 • 9 sierpnia – 1/32 finału PP
 • 30 sierpnia – 1/16 finału PP
 • 13 września – 1/8 finału PP
 • 27 września – 1/4 finału PP

 

Continue Reading

To się czyta