Razem mają 77 lat i 36 goli. Teraz czas na okręgówkę

Razem mają 77 lat, 271 meczów w ekstraklasie oraz 46 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tomasz Moskal i Marcin Folc – kolejni zawodnicy z przeszłością (i nazwiskiem) zagrają w dolnośląskiej okręgówce.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III i IV liga, Okręgówka

Tomasz Moskal na wiosnę będzie grał w Sudetach Giebułtów, które zajmują 3. miejsce w jeleniogórskiej okręgówce. O transferze poinformował jako pierwszy portal jg24.pl. To znak, że Sudety, które do lidera z Lubomierza tracą zaledwie 2 punkty, chcą powalczyć o awans.

 

Tomasz Moskal ma 42 lata. W karierze zagrał 213 meczów w ekstraklasie (ówczesnej I lidze), w których zdobył 35 goli. Najwięcej czasu spędził w takich klubach jak Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Górnik Polkowice czy Górnik Zabrze. Profesjonalną karierę w Polsce zakończył w barwach Odry Wodzisław Śląski w 2009 roku.

 

Z okręgówki do IV ligi. Kto powalczy o awans?

Tymczasem Marcin Folc wraca po siedemnastu latach do Kuźni Jawor, skąd ruszył na podbój piłkarskiego świata, o czym poinformowała oficjalna strona klubu. 35-letni napastnik ma nieco gorsze statystyki od Moskala, ale swoje również na boiskach ekstraklasy rozegrał.

 

W ówczesnej I lidze oraz ekstraklasie grał w barwach RKS-u Radomsko, Zagłębia Sosnowiec oraz Piasta Gliwice. W sumie ma na koncie 58 meczów i 11 goli. Ostatnim klubem Folca był II-ligowy Górnik Wałbrzych. Ostatnio Folc zajmował się trenowaniem młodszych zawodników i zawodniczek.

 

Na ponowny debiut w barwach Kuźni Jawor będzie musiał jednak trochę poczekać, bowiem aktualnie przechodzi rehabilitację. Na murawie zobaczymy go, gdy będzie gotowy do gry na 100 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *