Razem mają 77 lat i 36 goli. Teraz czas na okręgówkę

Razem mają 77 lat, 271 meczów w ekstraklasie oraz 46 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tomasz Moskal i Marcin Folc – kolejni zawodnicy z przeszłością (i nazwiskiem) zagrają w dolnośląskiej okręgówce.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III i IV liga, Okręgówka

Tomasz Moskal na wiosnę będzie grał w Sudetach Giebułtów, które zajmują 3. miejsce w jeleniogórskiej okręgówce. O transferze poinformował jako pierwszy portal jg24.pl. To znak, że Sudety, które do lidera z Lubomierza tracą zaledwie 2 punkty, chcą powalczyć o awans.

 

Tomasz Moskal ma 42 lata. W karierze zagrał 213 meczów w ekstraklasie (ówczesnej I lidze), w których zdobył 35 goli. Najwięcej czasu spędził w takich klubach jak Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Górnik Polkowice czy Górnik Zabrze. Profesjonalną karierę w Polsce zakończył w barwach Odry Wodzisław Śląski w 2009 roku.

 

Z okręgówki do IV ligi. Kto powalczy o awans?

Tymczasem Marcin Folc wraca po siedemnastu latach do Kuźni Jawor, skąd ruszył na podbój piłkarskiego świata, o czym poinformowała oficjalna strona klubu. 35-letni napastnik ma nieco gorsze statystyki od Moskala, ale swoje również na boiskach ekstraklasy rozegrał.

 

W ówczesnej I lidze oraz ekstraklasie grał w barwach RKS-u Radomsko, Zagłębia Sosnowiec oraz Piasta Gliwice. W sumie ma na koncie 58 meczów i 11 goli. Ostatnim klubem Folca był II-ligowy Górnik Wałbrzych. Ostatnio Folc zajmował się trenowaniem młodszych zawodników i zawodniczek.

 

Na ponowny debiut w barwach Kuźni Jawor będzie musiał jednak trochę poczekać, bowiem aktualnie przechodzi rehabilitację. Na murawie zobaczymy go, gdy będzie gotowy do gry na 100 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.