Transferowy hit rywala naszych trzecioligowców

Falubaz Zielona Góra pozyskał Martinsa Ekwueme, trzykrotnego mistrza Polski, który ma na koncie ponad 100 występów w ekstraklasie. Falubaz jest rywalem dolnośląskich drużyn w 3. grupie III ligi, z którymi będzie walczył o utrzymanie się w lidze.

 

Razem mają 77 lat i 36 goli. Teraz czas na okręgówkę

Na co dzień nie informuję o tym, co się dzieje u drużyn spoza naszego regionu. No chyba, że jest to bezpośrednio związane z naszymi zespołami. I trochę tak jest w tym przypadku. Falubaz Zielona Góra to drużyna, z którą przynajmniej kilku dolnośląskich trzecioligowców będzie walczyło o utrzymanie się w lidze.

 

Gdy zespół z niższych lig pozyskuje zawodnika z doświadczeniem w ekstraklasie, zawsze jest to jakaś ciekawostka, choć często mamy do czynienia z piłkarzami, którzy z profesjonalną piłką niewiele mają wspólnego.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Martins Ekwueme też już z głównego obiegu wypadł, jednak wciąż jest to gracz, który na tym poziomie powinien zrobić różnicę. Nie jest jeszcze bardzo wiekowy (niecałe 32 lata), a doświadczenie ma naprawdę imponujące. 115 meczów, 2 gole i 4 asysty w ekstraklasie w barwach m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa i Zagłębia Lubin. W sumie ma na koncie 3 mistrzostwa Polski i krajowy Puchar.

 

Oczywiście o tym, czy to tylko przebrzmiała gwiazda, która chce dorobić na koniec kariery, czy wciąż gracz z niezłymi umiejętnościami, który może dać sporo nowej drużynie – przekonamy się już wkrótce. Jako pierwsi piłkarze – i kibice – Górnika Wałbrzych, którzy podejmą Falubaz w niedzielę, 19 marca o godz. 14.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.