Czwartoligowe zaległości. Lider kontra drużyna po przejściach

Foto-Higiena Gać – Victoria Świebodzice w zaległym meczu Saltex IV ligi wschód. W Gaci lider zmierzył się z drużyną, która w przerwie zimowej przeszła małą rewolucję, ale wygrał bardzo skromnie.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Runda wiosenna w Saltex IV lidze rozpoczęła się w sobotę, 11 marca od zaległego meczu Foto-Higiena Gać – Victoria Świebodzice. W Gaci, na odnowionym obiekcie,  zmierzyli się lider i 5. drużyna w tabeli. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Taka prognoza wynika nie tylko z faktu, że lider jest niepokonany w tym sezonie. Również dlatego, że w Świebodzicach doszło zimą do małego trzęsienia ziemi. Z klubem pożegnał się sztab szkoleniowy oraz wielu zawodników. Spekulowano nawet, że Victoria może mieć problem z przystąpieniem do sezonu.

 

Na szczęście czarny scenariusz się nie spełnił, ale wiele wskazuje na to, że świebodziczan czeka walka o utrzymanie się w IV lidze. Świadczyć o tym mogłyby choćby wyniki sparingów. Victoria przegrała ostatnie trzy mecze kontrolne, kolejno z Górnikiem Boguszów-Gorce (1:2), Karoliną Jaworzyna Śląska (1:2) i Zjednoczonymi Żarów (2:4).

 

Razem mają 77 lat i 36 goli. Teraz czas na okręgówkę

Na murawie w Gaci goście zaprezentowali się jednak przyzwoicie. Foto-Higiena miała przez całe spotkanie sporą przewagę, ale nie przekładało się to na gole. Ten padł tylko jeden – w 32 min. bramkę na wagę trze punktów zdobył Łukasz Kucyniak.

 

Dzięki temu zwycięstwu gospodarze umocnili się na pozycji lidera wschodniej grupy Saltex IV ligi.

 

[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.