Wrocławianin zadebiutował na wyspie gejzerów

Robert Menzel zadebiutował w barwach IA Akranes, zespole islandzkiej Pepsideild, czyli tamtejszej ekstraklasy. Pierwszy mecz zagrał w rozgrywkach o Pucharu Ligi.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Robert Menzel to wrocławianin, wychowanek Wratislavii. Na szerokie wody wypłynął w barwach Śląska, choć w pierwszej drużynie w ekstraklasie zaliczył dwa mecze, w sumie kilka minut. Przy Oporowskiej grał głównie w drużynie Młodej Ekstraklasy oraz rezerwach.

 

Gdy okazało się, że kariery w WKS-ie nie zrobi, Menzel ruszył w Polskę. Grał w Jarocie Jarocin,  Legionovii, Rozwoju Katowice, a jesień spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Gdy wydawało się, że wiosnę spędzi w I-ligowym MKS-ie Kluczbork, okazało się, że wybrał zupełnie inny kierunek.

 

TOP 20 Najdroższych piłkarzy na Dolnym Śląsku. Jach na czele

IA Akranes gra w Pepsideild, czyli 12-zespołowej, najwyższej lidze w Islandii. Sezon jeszcze tam się nie rozpoczął. W ubiegłym Akranes zajęło 8. miejsce.

 

Menzel zadebiutował w nowej drużynie w rozgrywkach o Puchar Ligi. Akranes grał u siebie z IR Reykjavik. Do przerwy goście prowadzili 1:0, ale po zmianie stron IA przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Aktualnie drużna Polaka jest liderem 3. grupy Pucharu Ligi (4 grupy po 6 zespołów).

fot. ia.is

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.