Connect with us

III liga

Piłkarski weekend na boiskach III i IV ligi [MAPA MECZÓW]

Published

on

kolejka 18 19 marca III liga Saltex IV liga

Piłkarska wiosna rozpoczyna się na dobre. Gdzie wybrać się na mecz? Oto rozkład jazdy na Dolnym Śląsku – mecze naszych drużyn w III lidze i Saltex IV lidze. Wiele spotkań zapowiada bardzo interesująco.

 

III liga przed startem rundy wiosennej

W III lidze w pierwszej wiosennej, a nominalnie 18., kolejce na własnym boisku zagrają trzy dolnośląskie kluby. Wszystkie nasze drużyny bardzo potrzebują punktów, ale chyba najbardziej Olimpia Kowary, która zamyka ligową tabelę. Do Kowar przyjeżdża beniaminek z Brzegu. Będzie ciężko, ale kowarzanie – jeśli jeszcze myślą o utrzymaniu – muszą zacząć punktować, zwłaszcza u siebie.

 

Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Wałbrzychu. Wzmocniony Górnik zmierzy się z drużyną, która ma zaledwie 6 punktów więcej, a więc Falubazem Zielona Góra. W barwach gości powinien wystąpić Martins Ekwueme, który nie tak dawno przecież brylował na boiskach ekstraklasy.

 

Saltex IV liga wschód. Połowa drużyn zagrożona spadkiem

Teoretycznie najłatwiejszego rywala ma Ślęza Wrocław, która w Oławie podejmie Unię Turza Śląska. Bycie faworytem nie zawsze pomaga, ale żółto-czerowni pałają chęcią rewanżu za porażkę 0:3 z jesieni. O zaangażowanie podopiecznych Grzegorza Kowalskiego nie ma co się więc martwić.

 

Na szesnastu stadionach i boiskach będą grać również dolnośląscy czwartoligowcy. W grupie zachodniej Saltex IV ligi ciekawie powinno być w Głogowie, gdzie Chrobry II podejmie Stal Chocianów oraz w Jeleniej Górze, gdzie zmierzą się sąsiedzi z tabeli – Karkonosze i Orla Wąsosz.

 

W Zgorzelcu natomiast czekają nas derby Nysy z Apisem Jędrzychowice. Z kolei w Jeżowie Sudeckim klasyczny mecz za “6 punktów”, w którym zmierzą się dwie drużyny znajdujące się w strefie spadkowej – Lotnik i Piast Wykroty.

 

Wiele interesujących spotkań również na wschodzie. Ciekawe zwłaszcza jak wypadną zespoły, które dokonały wielu transferów – broniący się przed spadkiem Sokół Marcinkowice oraz MKP Wołów, który nad strefą spadkową ma niewiele punktów przewagi. Zespół trenerów Tabaka i Troniny nie wygrał jeszcze u siebie w tym sezonie, z kolei Polonia-Stal na wyjazdach jest bardzo groźna.

 

Emocji z pewnością nie zabraknie w meczu lokalnych rywali  Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda, a także w Wielkiej Lipie, gdzie zmierzą się drużyny z górnej połówki – Sokół i Pogoń Oleśnica.

 

Wszystkie dolnośląskie mecze III ligi i Saltex IV ligi poniżej

III liga, 18. kolejka

 • Olimpia Kowary – Stal Brzeg – 18 marca, 15:00
 • Ślęza Wrocław – Unia Turza Śląska – 18 marca, 14:00
 • Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra – 19 marca, 14:00
 • BKS Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica – 18 marca, 15:00
 • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – KS Polkowice – 18 marca, 15:00
 • Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów – 18 marca, 15:00
 • Pniówek Pawłowice Śląskie – Piast Żmigród – 18 marca, 15:00
 • Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław – 18 marca, 17:00
 • Rekord Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice – 18 marca, 15:00

Saltex IV liga zachód, 16. kolejka

 • AKS Strzegom – Zamet Przemków – 18 marca, 15:00
 • Zagłębie II Lubin – GKS Warta Bolesławiecka – 19 marca, 11:00
 • Chrobry II Głogów – Stal Chocianów – 19 marca, 11:00
 • Granica Bogatynia – Sparta Grębocice – 19 marca, 14:00
 • Karkonosze Jelenia Góra – Orla Wąsosz – 19 marca, 18:00
 • Lotnik Jeżów Sudecki – Piast Wykroty – 18 marca, 15:00
 • Nysa Zgorzelec – Apis Jędrzychowice – 18 marca, 16:00
 • Orkan Szczedrzykowice – Włókniarz Mirsk – 19 marca, 14:00

Saltex IV liga wschód, 16. kolejka

 • MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica – 18 marca, 14:00
 • Bielawianka Bielawa – Wiwa Goszcz – 18 marca, 15:00
 • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Victoria Świebodzice – 18 marca, 15:00
 • Foto-Higiena Gać – Unia Bardo – 18 marca, 13:00
 • GKS Kobierzyce – Orzeł Sadowice – 18 marca, 14:00
 • Sokół Marcinkowice – Karolina Jaworzyna Śląska – 18 marca, 15:00
 • Sokół Wielka Lipa – Pogoń Oleśnica – 18 marca, 15:00
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda – 18 marca, 15:00

III liga

Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Hawryło w Foto-Higienie

Published

on

Michał Hawryło

Michał Hawryło został zawodnikiem IV-ligowej Foto-Higieny Gać. Teraz już definitywnie. 

 

Były bramkarz Śląska i Miedzi zagra w IV lidze

22-letni boczny obrońca bądź wahadłowy jesień spędził już w IV-ligowej Foto-Higienie Gać, był jednak do tego klubu tylko wypożyczony. – Dzięki dobrej współpracy na linii Foto-Higiena Błyskawica Gać – Ślęza Wrocław, po półrocznym wypożyczeniu udało nam się pozyskać w ramach transferu definitywnego Michała Hawryłę. Michał, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej i życzymy powodzenia – czytamy na facebookowym profilu klubu z Gaci.

 

Jesienią Hawryło zagrał 13 meczów dla Foto-Higieny, w których strzelił dwa gole. Wcześniej na III-ligowych boiskach (w barwach Ślęzy i… Foto-Higieny) zaliczył 93 mecze (3 gole).

 

Grafika Foto-Higiena facebook

 

Continue Reading

III liga

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Published

on

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Piotr Stępień, były król strzelców III ligi w barwach Ślęzy Wrocław, wrócił na Dolny Śląsk. Teraz zobaczymy go jednak w barwach rezerw Miedzi Legnica.

 

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Niespełna 25-letni Piotr Stępień po roku wraca na Dolny Śląsk. Dokładnie przed rokiem przeszedł ze Ślęzy Wrocław do II-ligowego wówczas Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich zagrał 12 meczów (514 minut), w których strzelił 2 gole.

 

Chorzowianie ostatecznie awansowali do I ligi, ale napastnik przeszedł do III-ligowego KP Starograd Gdański. Runda jesienna nie była zbyt udana dla Stępnia – strzelił tylko jednego gola w 15 meczach (746 minut). Teraz w barwach rezerw Miedzi będzie chciał wrócić do wysokiej formy, przy okazji pomagając legniczanom w utrzymaniu się w III lidze.

 

Przypomnijmy, że Piotr Stępień to były król strzelców 3. grupy III ligi. W sezonie 2020/21 dla Ślęzy strzelił 25 goli. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu, przed przejściem do Ruchu, miał na koncie 12 bramek.

 

Fot. Miedź II Legnica

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Sparingi dolnośląskich drużyn [WYNIKI 14-15.01.]

Published

on

Drużyny z ekstraklasy mecze sparingowe rozgrywają już od jakiegoś czasu, pomału dołączają do nich zespoły z niższych lig.

 

Wandal zniszczył samochodem murawę A-klasowego Kłosu

Na razie meczów kontrolnych z udziałem zespołów z niższych lig nie ma za dużo, ale z każdym weekendem będzie ich przybywać. Oto wyniki meczów sparingowych z weekendu.

 

Wyniki sparingów dolnośląskich drużyn

 • Miedź Legnica – Neftçı Baku 2:1
 • Górnik Polkowice – Carina Gubin 2:1
 • Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 2:0
 • Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 0:0
 • Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal Świdnica 1:0
Continue Reading

III liga

III liga. Oto plany sparingowe Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów

Published

on

Znamy plany sparingowe na okres przygotowawczy dwóch dolnośląskich trzecioligowców – Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów.

 

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi

Ślęza Wrocław w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi ma rozegrać osiem meczów sparingowych. Wszystkie, poza spotkaniem z Górnikiem w Polkowicach, rozegrany zostaną w centrum piłkarskim na Kłokoczycach (plan meczów kontrolnych może jeszcze ulec zmianie).

 • 21.01. Ślęza – ŁKS II Łódź (III liga, godz. 11)
 • 21.01. Ślęza – Lechia Dzierżoniów (IV liga, 13.30)
 • 28.01. Ślęza – Sokół Marcinkowice (IV liga, 15.30)
 • 04.02. Górnik Polkowice – Ślęza (II liga, 12)
 • 05.02. Ślęza – Wisła Kraków (U19, 11)
 • 11.02. Ślęza – MKS Kluczbork (III liga, 11)
 • 11.02. Ślęza – Foto-Higiena Gać (IV liga, 13.30)
 • 18.02. Ślęza – Śląsk II Wrocław (II liga, 11)

 

Chrobry II Głogów do wspólnych treningów wróci 9 stycznia. Pierwszy sparing odbędzie się w sobotę, 28 stycznia.

 • 28.01. Chrobry II Głogów – Polonia Środa Wielkopolska (13)
 • 04.02. Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica (11)
 • 11.02. Chrobry II Głogów – Carina Gubin (13)
 • 18.02. Chrobry II Głogów – Pogoń Nowe Skalmierzyce (13)
 • 25.02. Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów

 

Rozkład meczów kontrolnych Miedzi II Legnica poznaliśmy już wcześniej – III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych  

 

FOT. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

II liga

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Published

on

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska 2022

Który dolnośląski zespół był najlepszy w 2022 roku? Który zanotował największy skok? Oto zestawienie podsumowujące mijający rok – TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Piłkarski 2022 rok w zasadzie dobiegł już końca. Szybciej niż zwykle skończyły się rozgrywki w poszczególnych ligach ze względu na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. To dobra okazja by podsumować mijający rok w naszym zestawieniu 100 najlepszych drużyn w regionie. To już piaty raz, gdy dolfutbol.pl pokusił się o takie zestawienie. 

 

Ranking – tradycyjnie – powstał na podstawie punktów zdobytych przez poszczególne drużyny w mijającym roku, a więc w rundzie wiosennej sezonu 2021/22 oraz jesienią sezonu 2022/23. W przypadku drużyn, które spadły/awansowały więcej “ważyły” punkty zdobyte w klasie wyższej, aczkolwiek zdarzyło się kilka wyjątków od tej reguły.

 

Warto odnotować, że doszło do zmiany lidera. Z kolei największy awans w zestawieniu zanotowały Chrobry Nowogrodziec – o 36 miejsc, Victoria Jelenia Góra o 34 miejsca i Polonia Środa Śląska o 33 miejsca. Więcej ciekawostek znajdziecie pod linkiem poniżej. 

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska – TUTAJ

Continue Reading

III liga

III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych

Published

on

sparingi zima 2023

Podczas przygotowań do rundy wiosennej rezerwy Miedzi Legnica rozegrają siedem sparingów. Podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego rozpoczną mecze kontrolne 20 stycznia.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Pierwszym sparingpartnerem legnickiego trzecioligowca będą rezerwy Pogoni Szczecin. Miedź II jako gospodarze pierwszy sparing rozegrają 28 stycznia. Rywalem będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Legniczanie zakończą serię sparingów spotkaniem z FK Pardubice 25 lutego 2023.

 

 • 20.01.2023: Pogoń II Szczecin – Miedź II Legnica, Szczecin, godz. 14.00
 • 28.01.2023: Miedź II Legnica – Pogoń Nowe Skalmierzyce, Legnica, godz. 11.00
 • 04.02.2023: Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica, Głogów, godz. 11.00
 • 08.02.2023: Polonia Środa Śląska – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 11.02.2023: Lechia Dzierżoniów – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 18.02.2023: Miedź II Legnica – Barycz Sułów, Legnica, godz. 12.00
 • 25.02.2023: FK Pardubice – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia.
Continue Reading

To się czyta