Piłkarski weekend na boiskach III i IV ligi [MAPA MECZÓW]

Piłkarska wiosna rozpoczyna się na dobre. Gdzie wybrać się na mecz? Oto rozkład jazdy na Dolnym Śląsku – mecze naszych drużyn w III lidze i Saltex IV lidze. Wiele spotkań zapowiada bardzo interesująco.

 

III liga przed startem rundy wiosennej

W III lidze w pierwszej wiosennej, a nominalnie 18., kolejce na własnym boisku zagrają trzy dolnośląskie kluby. Wszystkie nasze drużyny bardzo potrzebują punktów, ale chyba najbardziej Olimpia Kowary, która zamyka ligową tabelę. Do Kowar przyjeżdża beniaminek z Brzegu. Będzie ciężko, ale kowarzanie – jeśli jeszcze myślą o utrzymaniu – muszą zacząć punktować, zwłaszcza u siebie.

 

Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Wałbrzychu. Wzmocniony Górnik zmierzy się z drużyną, która ma zaledwie 6 punktów więcej, a więc Falubazem Zielona Góra. W barwach gości powinien wystąpić Martins Ekwueme, który nie tak dawno przecież brylował na boiskach ekstraklasy.

 

Saltex IV liga wschód. Połowa drużyn zagrożona spadkiem

Teoretycznie najłatwiejszego rywala ma Ślęza Wrocław, która w Oławie podejmie Unię Turza Śląska. Bycie faworytem nie zawsze pomaga, ale żółto-czerowni pałają chęcią rewanżu za porażkę 0:3 z jesieni. O zaangażowanie podopiecznych Grzegorza Kowalskiego nie ma co się więc martwić.

 

Na szesnastu stadionach i boiskach będą grać również dolnośląscy czwartoligowcy. W grupie zachodniej Saltex IV ligi ciekawie powinno być w Głogowie, gdzie Chrobry II podejmie Stal Chocianów oraz w Jeleniej Górze, gdzie zmierzą się sąsiedzi z tabeli – Karkonosze i Orla Wąsosz.

 

W Zgorzelcu natomiast czekają nas derby Nysy z Apisem Jędrzychowice. Z kolei w Jeżowie Sudeckim klasyczny mecz za “6 punktów”, w którym zmierzą się dwie drużyny znajdujące się w strefie spadkowej – Lotnik i Piast Wykroty.

 

Wiele interesujących spotkań również na wschodzie. Ciekawe zwłaszcza jak wypadną zespoły, które dokonały wielu transferów – broniący się przed spadkiem Sokół Marcinkowice oraz MKP Wołów, który nad strefą spadkową ma niewiele punktów przewagi. Zespół trenerów Tabaka i Troniny nie wygrał jeszcze u siebie w tym sezonie, z kolei Polonia-Stal na wyjazdach jest bardzo groźna.

 

Emocji z pewnością nie zabraknie w meczu lokalnych rywali  Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda, a także w Wielkiej Lipie, gdzie zmierzą się drużyny z górnej połówki – Sokół i Pogoń Oleśnica.

 

Wszystkie dolnośląskie mecze III ligi i Saltex IV ligi poniżej

III liga, 18. kolejka

 • Olimpia Kowary – Stal Brzeg – 18 marca, 15:00
 • Ślęza Wrocław – Unia Turza Śląska – 18 marca, 14:00
 • Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra – 19 marca, 14:00
 • BKS Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica – 18 marca, 15:00
 • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – KS Polkowice – 18 marca, 15:00
 • Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów – 18 marca, 15:00
 • Pniówek Pawłowice Śląskie – Piast Żmigród – 18 marca, 15:00
 • Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław – 18 marca, 17:00
 • Rekord Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice – 18 marca, 15:00

Saltex IV liga zachód, 16. kolejka

 • AKS Strzegom – Zamet Przemków – 18 marca, 15:00
 • Zagłębie II Lubin – GKS Warta Bolesławiecka – 19 marca, 11:00
 • Chrobry II Głogów – Stal Chocianów – 19 marca, 11:00
 • Granica Bogatynia – Sparta Grębocice – 19 marca, 14:00
 • Karkonosze Jelenia Góra – Orla Wąsosz – 19 marca, 18:00
 • Lotnik Jeżów Sudecki – Piast Wykroty – 18 marca, 15:00
 • Nysa Zgorzelec – Apis Jędrzychowice – 18 marca, 16:00
 • Orkan Szczedrzykowice – Włókniarz Mirsk – 19 marca, 14:00

Saltex IV liga wschód, 16. kolejka

 • MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica – 18 marca, 14:00
 • Bielawianka Bielawa – Wiwa Goszcz – 18 marca, 15:00
 • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Victoria Świebodzice – 18 marca, 15:00
 • Foto-Higiena Gać – Unia Bardo – 18 marca, 13:00
 • GKS Kobierzyce – Orzeł Sadowice – 18 marca, 14:00
 • Sokół Marcinkowice – Karolina Jaworzyna Śląska – 18 marca, 15:00
 • Sokół Wielka Lipa – Pogoń Oleśnica – 18 marca, 15:00
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda – 18 marca, 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.