Saltex IV liga wschód. Osiem goli w Gaci, Wołów odczarował stadion

Saltex IV liga wschód. Trwa 16. kolejka. Ostre strzelanie z Gaci, gdzie lider pokonał Unię Bardo 5:3. Pierwsze zwycięstwo u siebie zanotował MKP Wołów, a Orzeł Sadowice wygrał w Kobierzycach.

 

Saltex IV liga wschód. Połowa drużyn zagrożona spadkiem

Spore emocje już na starcie rundy wiosennej we wschodniej grupie Saltex IV ligi. W Gaci padło aż osiem goli, ale mecz Foto-Higieny z Unią Bardo z pewnością nie był jednostronnym pojedynkiem. Lider kontrolował wydarzenia na boisku, ale beniaminek zagrał ambitnie. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Michał Wróbel, dwa dla gości Krzysztof Czachor.

 

Nie mniej emocjonująco było na innych boiskach. MKP Wołów w końcu odczarował swój obiekt. Wygrał po raz pierwszy w tym sezonie, ale za to z “przytupem”. Drużyna trenerów Tabaka i Troniny pokonała wicelidera ze Świdnicy 4:3, choć prowadziła już 4:1. Polonia-Stal zdołała jeszcze strzelić dwa gole, ale na wyrównanie nie starczyło czasu.

 

Saltex IV liga zachód. Niespodzianka w Strzegomiu, szalona końcówka w Głogowie

Tymczasem w Kobierzycach kolejny słaby mecz gospodarzy. Po pucharowej porażce z Wołowem 1:5, tym razem GKS uległ ostatniemu (do dzisiejszej kolejki) Orłowi Sadowice 0:2. To zresztą była bardzo udana kolejka dla większości drużyn z dołu tabeli. Sokół Marcinkowice rozbił u siebie Karolinę Jaworzyna Śl. 4:1, a dwie bramki w meczu strzelił Sławomir Dutka (po jednej Szponar i Rybiński).

 

W spotkaniu drużyn środka tabeli Sokół Wielka Lipa uległ Pogoni Oleśnica 1:2. Porażka ta spowodowała, że gospodarze spadli na 11. miejsce w tabeli.

 

Saltex IV liga wschód, 16. kolejka

  • MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica 4:3 (2:0)
  • Bielawianka Bielawa – Wiwa Goszcz 2:2 (1:2)
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Victoria Świebodzice 4:2
  • Foto-Higiena Gać – Unia Bardo 5:3 (1:0)
  • GKS Kobierzyce – Orzeł Sadowice 0:2 (0:2)
  • Sokół Marcinkowice – Karolina Jaworzyna Śląska 4:1 (2:0)
  • Sokół Wielka Lipa – Pogoń Oleśnica 1:2 (0:0)
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda 2:1 (1:1)
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.