Był w Śląsku, teraz czas na Piasta. Nowy prezes na Żernikach

Zbigniew Słobodzian, kibicom we Wrocławiu znany głównie z tego, że był przez wiele lat kierownikiem Śląska Wrocław, został nowym prezesem Piasta Wrocław Żerniki. Nowy szef i klub mają ambitne plany.

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Piast Wrocław Żerniki jest aktualnie wiceliderem wrocławskiej okręgówki. Choć w pierwszej kolejce nie grał (otrzymał walkower za mecz z Czarnymi Kondratowice, którzy wycofali się z ligi), nie oznacza to, że nic się nie działo na Żernikach w ostatni czasie. Wręcz przeciwnie.

 

16 marca podczas walnego zgromadzenia zarządu Piasta, został wybrany nowy prezes klubu (Jan Krempowicz, dotychczasowy długoletni prezes, zmarł 9 lutego br.) oraz zmienił się skład zarządu. Nowym szefem został natomiast Zbigniew Słobodzian.

 

Razem mają 77 lat i 36 goli. Teraz czas na okręgówkę

Kibice we Wrocławiu kojarzą go głównie z tego, że przez wiele lat był kierownikiem Śląska Wrocław, z którym przeszedł drogę od III ligi do mistrzostwa Polski w 2012 roku. Tak działanie Słobodziana charakteryzuje klubowa strona Piasta: Nowy prezes Piasta postrzegany był w Śląsku, jako osoba drugiego planu, bez której jednak nie udałoby się wrócić do ekstraklasy. Nominalny kierownik drużyny odpowiedzialny był właściwie za organizację wszystkiego, co było w danym momencie potrzebne, nie tylko samej drużynie, ale i całemu klubowi.

 

Plany nowego prezesa są bardzo ambitne. Wkrótce ma ruszyć Wrocławska Akademia Piłkarska Piast. Mają w niej trenować dzieci z zachodnich regionów miasta oraz okolicznych miejscowości.

 

Celem seniorów jest natomiast awans do IV ligi. Po pierwszej wiosennej kolejce Piast jest na 2. miejscu w tabeli okręgówki i ma 8 punktów przewagi nad Energetykiem Siechnice i Zachodem Sobótka, które będą najgroźniejszymi rywalami w walce IV ligę.

[socialpoll id=”2428518″ path=”/polls/2428518″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.