III liga: Piast gromi zabrzan, miedziowe derby na remis

19. kolejka w 3. grupie III ligi w wykonaniu dolnośląskich zespołów rozpoczęła się od dwóch bezbramkowych remisów. Później jednak emocji, a przede wszystkim bramek, nie brakowało.

TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017]

19. kolejkę w 3. grupie III ligi rozpoczęli piłkarze rezerw Śląska, którzy przy Oporowskiej podjęli drużynę Pniówka. Ekipa Dariusza Sztylki wzmocniona dwoma graczami z pierwszej drużyny – Sito Rierą oraz Mario Engelsem – nie dała jednak rady pokonać jedenastkę z Pawłowic Śląskich. Mecz przy Oporowskiej zakończył się bezbramkowym remisem.

Gola nie zobaczyli również kibice w Wałbrzychu, gdzie Górnik podejmował Stal Bielsko-Biała. Gospodarze od 42 min. grali z przewagą jednego piłkarza, ale mimo momentami dużej przewagi, nie udało się pokonać golkipera gości.

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Ostre strzelanie urządzili sobie za to piłkarze Piasta Żmigród. Rozbili oni rezerwy Górnika Zabrze 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Krystian Jajko (dwie) oraz Karol Stachowiak, Grzegorz Mazurek i Damian Celuch.

W Kowarach beniaminek podejmował Ślęzę Wrocław. Do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron worek z golami się rozwiązał. Na bramkę Maciej Firleja dla gości po minucie odpowiedział Mateusz Baszak, ale później trafiali już tylko przyjezdni. Jakub Jakóbczyk i po raz drugi Firlej i żółto-czerwoni wygrali po raz pierwszy na wiosnę.

W ostatnim sobotnim meczu, w derbach okręgu legnickiego, KGHM Zanam Polkowice podejmował rezerwy Miedzi Legnica. Gospodarze prowadzili do przerwy po strzale Michała Bednarskiego, który strzelił już 3 gola na wiosnę. Po przerwie jednak to legniczanie – konkretnie Jakub Vojtus – trafili do siatki i mecz zakończył się podziałem punktów.

W niedzielnym meczu Lechia Dzierżoniów przegrała 0:4 ze Stalą Brzeg. Długimi fragmentami mecz był wyrównany, ale im bardziej gospodarze próbowali wyrównać (a później zmniejszyć rozmiary porażki), tym bardziej byli karceni przez gości.

III liga, 19. kolejka, 25 – 26 marca

• Górnik Wałbrzych – BKS Stal Bielsko-Biała 0:0
  • Śląsk II Wrocław – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0
  • Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 5:0 (2:0)
  • KGHM Zanam Polkowice – Miedź II Legnica 1:1 (1:0)
  • Olimpia Kowary – Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)
  • Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 0:4 (0:1)
  • Falubaz Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 3:3 (1:1)
  • Ruch Zdzieszowice – Skra Częstochowa 3:1 (2:0)