Connect with us

III liga

Piłkarski weekend na boiskach III ligi i Saltex IV ligi [01-02.04. MAPA MECZÓW]

Published

on

01 02 kwietnia III liga Saltex IV liga

Piłkarska wiosna nabiera rozpędu. Przed nami trzecia wiosenna kolejka na boiskach III i Saltex IV ligi. Gdzie wybrać się na mecz? Oto rozkład jazdy na Dolnym Śląsku – mecze naszych drużyn w III lidze i Saltex IV lidze. Wiele spotkań zapowiada się naprawdę interesująco.

 

Licencje od IV ligi do B klasy. Będą zmiany od sezonu 2017/18 [SONDA]

W III lidze tym razem tylko dwa mecze odbędą się na Dolnym Śląsku. W sobotę Ślęza Wrocław podejmie w Oławie Lechię Dzierżoniów, a Miedź II Legnica zagra z Unią Turza Śląska. Legniczanie przystąpią do meczu ubożsi o jeden punkt, bowiem wynik meczu z Polkowicami (1:1) został zweryfikowany jako walkower dla polkowiczan za grę nieuprawnionego zawodnika.

 

Ślęza zagra w Oławie i będzie to jeden z trzech meczów, które w sobotę odbędzie się w okolicy. W Saltex IV lidze zagrają u siebie bowiem i Sokół Marcinkowice, i Foto-Higiena Gać. Sprawny kibic będzie mógł spokojnie obejrzeć dwa z tych spotkań. Sokół w meczu “o 6 punktów” zagra z Piastem Nowa Ruda, a lider sprawdzi formę niepokonanego MKP Wołów.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolnośląska kadra na konsultacje

Za “sześć” punktów zagrają również – w derbach gminy – Bystrzyca Kąty Wr. i Orzeł Sadowice oraz GKS Kobierzyce i Karolina Jaworzyna Śl. Z kolei w Świdnicy i Goszczu zmierzą się drużyny z czołówki – Polonia-Stal z niepokonaną Pogonią Oleśnica i Wiwa z Unią Bardo.

 

Na zachodzie ciekawie powinno być w Bogatyni, gdzie zmierzą się dwie drużyny ze strefy spadkowej, które jednak przed tygodniem wygrały. Inny zespół z dołów tabeli – Zamet, wiosnę zaczął od dwóch wygranych. Teraz do Przemkowa przyjedzie drużyna z czołówki, czyli Stal Chocianów.

 

Wszystkie dolnośląskie mecze III ligi i Saltex IV ligi poniżej

III liga, 20. kolejka, 01 – 02 kwietnia

 • Miedź II Legnica – Unia Turza Śląska, sobota, 13:00
 • Ślęza Wrocław – Lechia Dzierżoniów, sobota, 14:00
 • BKS Stal Bielsko-Biała ? KGHM Zanam Polkowice, sobota, 17:00
 • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – Olimpia Kowary, sobota, 16:00
 • Stal Brzeg – Piast Żmigród, sobota, 15:00
 • Rekord Bielsko-Biała – Górnik Wałbrzych, sobota, 15:00
 • Górnik II Zabrze – Śląsk II Wrocław, niedziela, 14:00
 • Pniówek Pawłowice Śląskie – Ruch Zdzieszowice, sobota, 16:00
 • Skra Częstochowa – Falubaz Zielona Góra, sobota, 13:00

Saltex IV liga zachód, 18. kolejka

 1. AKS Strzegom – GKS Warta Bolesławiecka, sobota, 16:00
 2. Zamet Przemków – Stal Chocianów, sobota, 16:00
 3. Zagłębie II Lubin – Sparta Grębocice, sobota, 15:00
 4. Chrobry II Głogów – Orla Wąsosz, sobota, 15:00
 5. Granica Bogatynia – Piast Wykroty, sobota, 15:00
 6. Karkonosze Jelenia Góra – Apis Jędrzychowice, niedziela, 16:00
 7. Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Mirsk, sobota, 16:00
 8. Nysa Zgorzelec – Orkan Szczedrzykowice, sobota, 16:00

 

Saltex IV liga wschód, 18. kolejka

 • Bielawianka Bielawa – Victoria Świebodzice, sobota, 15:00
 • Wiwa Goszcz – Unia Bardo, sobota, 15:00
 • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Orzeł Sadowice, sobota, 15:00
 • Foto-Higiena Gać – MKP Wołów, sobota, 15:00
 • GKS Kobierzyce – Karolina Jaworzyna Śląska, sobota, 15:00
 • Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Oleśnica, sobota, 16:00
 • Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda, sobota, 17:00
 • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śląskie, sobota, 16:00

DolZPN

Baraże o awans do III ligi. Pierwszy mecz Słowianin – Karkonosze już w środę

Published

on

W środę, 31 maja, odbędzie się pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi między Słowianinem Wolibórz i Karkonoszami Jelenia Góra.

 

4LigaWschód. Lider i wicelider pokonani. Szalony mecz w Solnej dla Górnika

To już ostatni akord na boiskach IV ligi w wyjątkowym, bo ostatnim sezonie w formule dwóch grup. Właśnie mistrzowie obu grup – po raz ostatni – zagrają o awans do III ligi. W barażach zmierzą się Słowianin Wolibórz i Karkonosze Jelenia Góra. Pierwsze spotkanie odbędzie się na terenie mistrza wschodniej grupy, czyli w Wolborzu. Baraż zaplanowano na środę, 31 maja. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Tarnowskiego o godz. 17.

 

Jak poinformowali gospodarze, w związku z dużym zainteresowaniem meczem, kibice są proszeni o przybycie kilkadziesiąt minut wcześniej na stadion. – Służby porządkowe pomogą w zaparkowaniu samochodu oraz wejściu na trybuny. Przypominamy również, że spotkanie jest biletowane, a koszt wejściówki to 10 PLN – poinformował Słowianin na swoim facebookowym profilu.

 

Kibice, którzy nie będą mogli pojawić się na obiekcie, będą mogli obejrzeć baraż na kanale Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na youtube.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Jeleniej Górze. Początek również o godz. 17. Drugie spotkanie barażowe ma poprowadzić jeden z najlepszych polskich arbitrów – Damian Sylwestrzak.

Continue Reading

III liga

III liga. To już (prawie) koniec nadziei na utrzymanie

Published

on

III liga

Sześć meczów – sześć porażek. To bilans dwóch ostatnich kolejek dolnośląskich drużyn. Sytuacja rezerw Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów staje się beznadziejna.

 

Zaczynał jako pomocnik, teraz strzela jak na zawołanie

Nie wiedzie się ostatnio najlepiej dolnośląskim trzecioligowcom. Dwie ostatnie kolejki – w miniony weekend oraz w środę, 24 maja – przyniosły trzem drużynom „okrągłe” zero punktów. O ile porażki Ślęzy Wrocław (1:2 z Pniówkiem Pawłowice Śl. i 1:3 z LKS-em Goczałkowice Zdrój), której szanse na awans do II ligi i tak były minimalne, nie pociągną za sobą większych konsekwencji, to brak punktów na koncie rezerw Miedzi i Chrobrego to prawdziwa katastrofa.

 

W sobotę legniczanie ambitnie powalczyli z liderem z Bytomia, ale ostatecznie ulegli Polonii 1:2. W środę prowadzili w Kluczborku po golu z rzutu karnego w wykonaniu Michała Pojaska. Niestety, MKS w 79. min. zdołał wyrównać, a w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli z jedenastki bramkę na wagę trzech punktów.

W weekend również głogowianie mieli ciężki mecz, bowiem gościli w Bielsku-Białej na meczu z wiceliderem. Rekord wygrał 1:0. W środę rezerwy Chrobrego gościły Gwarka Tarnowskiego Góry, ale okazały się aż nazbyt gościnne i uległy 0:3.

 

Na cztery kolejki przed końcem sytuacja legniczan i głogowian jest katastrofalna. Oczywiście, matematyczne szanse na utrzymanie wciąż istnieją, ale trudno jednak oczekiwać, że nagle obie drużyny zaczną punktować. Zwłaszcza że, w ostatnich pięciu kolejkach Miedź II zdobyła 4 punkty, a Chrobry II – zaledwie 1.

 

Continue Reading

III liga

III liga. Piszczek pogrążył głogowian w 95. min.! Wygrane Ślęzy i rezerw Miedzi

Published

on

III liga

27. kolejka III ligi. Ważne wygrane Ślęzy Wrocław i rezerw Miedzi Legnica. Rezerwy Chrobrego przegrały w Goczałkowicach-Zdroju po golu w 95. min. meczu. Jego autorem był Łukasz Piszczek.  

 

Karkonosze wygrywają zachodnią grupę IV ligi. Teraz czekają na rywala w barażach

Już w piątek rezerwy Miedzi Legnica podejmowały Stilon Gorzów Wlkp. Walczący o utrzymanie się w lidze gospodarze prowadzili do przerwy po dwóch trafieniach Emmanuela Agbora. Co prawda w 56. min. Filip Karoń zdobył gola dla przyjezdnych, ale w 71. min. Wiktor Bogacz ustalił wynik spotkania na 3:1.

Bliscy wywiezienia punktu z Goczałkowic-Zdroju byli zawodnicy rezerw Chrobrego. W meczu „za 6 punktów” LKS prowadził z głogowianami po golu Krzysztofa Kiklaisza, ale niedługo przed przerwą wyrównał Eryk Pieczarka. Remis utrzymywał się aż do 95. min. meczu, kiedy do siatki gości trafił wielokrotny, były reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

 

Obie nasze drużyny znajdują się obecnie w strefie spadkowej, ale wciąż mają szanse na uniknięcie degradacji. Muszą jednak zacząć systematycznie punktować. Z tym ostatnio problemu nie mają gracze Ślęzy Wrocław, którzy pokonali Polonię Nysa i była czwarta z rzędu wygrana żółto-czerwonych. Choć trzeba przyznać, że wrocławianom szło jak po grudzie, mimo że ponad godzinę grali w przewadze jednego zawodnika. Ostatecznie udało się zwyciężyć 1:0 po bramce Afonso w 85. min. spotkania.

Tym samym Ślęza awansowała na 3. miejsce w tabeli i obecnie traci do lidera z Bytomia 8 punktów.

 

Wyniki 27. kolejki

 • LKS Goczałkowice Zdrój – Chrobry II Głogów 2:1
 • Miedź II Legnica – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1
 • Ślęza Wrocław – Polonia Nysa 1:0
 • Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 0:1
 • Warta Gorzów Wielkopolski – Gwarek Tarnowskie Góry 2:0
 • Pniówek Pawłowice – Górnik II Zabrze 3:3
 • Carina Gubin – Raków II Częstochowa 1:0
 • Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg 3:0
 • Polonia Bytom – Lechia Zielona Góra 1:0
Continue Reading

III liga

III liga. Rollercoaster z happy endem na Kłokoczycach. Punkt legniczan w Brzegu

Published

on

III liga

26. kolejka III ligi. Zwycięstwo Ślęzy w ostatnich sekundach. Remis Miedzi II w meczu “za sześć punktów”, porażka rezerw Chrobrego.  

 

Promyk nadziei w II lidze. Dwie wygrane i remis, ale za to z liderem

Nadspodziewanie dużych emocji doświadczyli kibice na wrocławskich Kłokoczycach, gdzie Ślęza podejmowała Odrę Wodzisław Śl., czyli zespół z dolnych rejonów tabeli. W I połowie to goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale wrocławianie dwa razy wyrównali. Najpierw za sprawą Przemysława Marcjana, a później Macieja Tomaszewskiego. W 60. min. żółto-czerwoni prowadzili po bramce Oskara Hampela, ale pod koniec spotkania wyrównał Michał Batelt. Gospodarze grali do końca i zostali nagrodzeni w 92. min., kiedy zwycięskiego gola zdobył Mateusz Stempin.

 

W Brzegu – w meczu za „sześć punktów” dwóch drużyn walczących o utrzymanie – Stal zremisowała z rezerwami Miedzi 1:1. Gospodarze prowadzili po bramce Mateusza Dychusa, na którą sześć minut później z rzutu karnego odpowiedział Michał Pojasek.

Bez zdobyczy punktowej kolejkę kończą rezerwy Chrobrego. Głogowianie przegrali u siebie z Pniówkiem 1:2, a honorowego gola strzelił Jakub Górski.

 

Wyniki 26. kolejki

 • Stal Brzeg – Miedź II Legnica 1:1
 • Ślęza Wrocław – Odra Wodzisław Śląski 4:3
 • Chrobry II Głogów – Pniówek Pawłowice 1:2
 • MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra 0:0
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom 0:3
 • Raków II Częstochowa – Polonia Nysa 1:0
 • Górnik II Zabrze – Carina Gubin 1:3
 • Gwarek Tarnowskie Góry – LKS Goczałkowice Zdrój 1:0
 • Rekord Bielsko-Biała – Warta Gorzów Wielkopolski 5:2
Continue Reading

III liga

III liga. Ślęza w derbach dogoniła, a potem dobiła. Ważna wygrana rezerw Chrobrego

Published

on

25. kolejka III ligi. W derbach rezerwy Miedzi dwa razy prowadziły ze Ślęzą, ale ostatecznie zwyciężyli goście z Wrocławia. Ważna wygrana rezerw Chrobrego. 

 

Pięć goli weterana, hat-trick w 11 minut. Zacięte mecze w Kuźniczysku i Sycowie

Walcząca o utrzymanie w III lidze Miedź II podejmowała Ślęzę Wrocław i bardzo szybko, bo już w 5. min., objęła prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Marcin Garuch. Ślęza wyrównała w 37. min. gdy Mateusz Stempin dobił obroniony strzał Adriana Niewiadomskiego.

Zaraz po przerwie znów gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Michała Pojaska. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała długo, bo 4 minuty później wyrównał Vinicius.

Kolejne minuty to już przewaga żółto-czerwonych, którzy po golu Stempina wyszli na prowadzenia, a w 81. min. wynik ustalił Mikołaj Milewski.

 

Bardzo ważną wygraną odniosły w Gubinie rezerwy Chrobrego. Carina prowadziła po golu Kacpra Laskowskiego, ale pod koniec I połowy wyrównał z rzutu karnego Tomasz Wojciechowski. Napastnik głogowian w 60. min. trafił na 2:1 i jak się później okazało był to gol na wagę kompletu punktów.

 

fot. W. Fryt/Ślęza Wrocław

 

Wyniki 25. kolejki

 • Górnik II Zabrze – Polonia Nysa 0:0
 • Warta Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork 0:1
 • LKS Goczałkowice Zdrój – Rekord Bielsko-Biała 2:3
 • Pniówek Pawłowice – Gwarek Tarnowskie Góry 5:2
 • Carina Gubin – Chrobry II Głogów 1:2
 • Odra Wodzisław Śląski – Raków II Częstochowa 1:2
 • Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 2:4
 • Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0
 • Lechia Zielona Góra – Stilon Gorzów Wielkopolski 1:2
Continue Reading

III liga

III liga. Ślęza lepsza w hicie kolejki. Passa lidera zakończona

Published

on

III liga

24. kolejka III ligi. Ślęza Wrocław e meczu kolejki lepsza od lidera z Bytomia. Porażka Miedzi II z rezerwami Rakowa Częstochowa. Chrobry II zagra w niedzielę.   

 

Dwa gole weterana dały Piastowi okręgowy Puchar Polski

Ślęza podejmowała lidera z Bytomia, który przed przyjazdem do Wrocławia zanotował passę 11 meczów bez porażki. Co więcej, Polonia aż 10 z tych spotkań wygrała. Każda seria kiedyś się jednak kończy, a seria bytomian zakończyła się we Wrocławiu. Żółto-czerwoni wygrali 1:0, a jedynego gola meczu na szczycie III ligi strzeli w 57. min. Brazylijczyk Afonso.

 

Wrocławianie dzięki wygranej zbliżyli się do lidera na 7 punktów. Gorzej wiedzie się naszym dwóm pozostałym trzecioligowcom. Rezerwy Miedzi przegrały w Częstochowie z Rakowem II 0:3 i pozostały na 17., przedostatnim miejscu w tabeli.

Beniaminek z Głogowa w niedzielę, w tzw. mecz o 6 punktów, uległ Polonii Nysa 2:3.

Wyniki 24. kolejki

 • Ślęza Wrocław – Polonia Bytom 1:0
 • Raków II Częstochowa – Miedź II Legnica 3:0
 • Chrobry II Głogów – Polonia Nysa 2:3
 • MKS Kluczbork – Stilon Gorzów Wielkopolski 0:2
 • Stal Brzeg – Lechia Zielona Góra 2:2
 • Górnik II Zabrze – Odra Wodzisław Śląski 3:1
 • Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice 2:1
 • Warta Gorzów Wielkopolski – LKS Goczałkowice Zdrój 1:0
 • Gwarek Tarnowskie Góry – Carina Gubin 1:1
Continue Reading

To się czyta