Licencje od IV ligi do B klasy. Będą zmiany od sezonu 2017/18 [SONDA]

Wymogi licencje, które każdego roku muszą spełnić dolnośląskie kluby uczestniczące w rozgrywkach organizowanych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, ulegną zmianie. Rozpoczęły się już prace nad nowym “podręcznikiem licencyjnym”.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolnośląska kadra na konsultacje

O zmianach wymogów licencyjnych dla klubów od B klasy do Saltex IV ligi poinformował na twitterze Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

III liga: Drużyna miesiąca – marzec 2017

Czy kluby mają się czego obawiać? Raczej nie, bowiem tendencja ma być taka, żeby uprościć minimalne wymogi licencyjne, aby kluby nie miały problemów z ich wypełnieniem. Oczywiście, pewne standardy, które są wyznaczane odgórnie, muszą zostać spełnione, ale nowe wymogi licencyjne mają być bardziej “życiowe”.

 

W związku z tym jednak, mają one być restrykcyjnie przestrzegane. Nie będzie już warunkowych licencji, okresów tymczasowych, itp. Kluby, które do 30 czerwca nie spełnią wymagań licencyjnych stawianych w danej klasie, po prostu w niej nie zagrają.

 

Szykuje się jeszcze jedna, tym razem bardzo ważna zmiana. Jak zapowiada Andrzej Padewski, w nowym sezonie 2017/18 będzie również restrykcyjnie przestrzegany obowiązek posiadania drużyn młodzieżowych od IV ligi do A klasy. Nie będą już obowiązywały, tak teraz popularne, umowy o współpracy ze szkółkami piłkarskimi czy klubami młodzieżowymi.

[socialpoll id=”2431412″ path=”/polls/2431412″ width=”300″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.