Saltex IV liga zachód. Dramatyczne mecze w Bogatyni i Strzegomiu

Saltex IV liga zachód – 18. kolejka. Sporo bramek i emocji w sobotnich meczach w zachodniej grupie IV ligi. Najwięcej działo się w Bogatyni i Strzegomiu.

 

Awanse i spadki 2016/17 ? III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Wzmocniony Martinem Nesporem (strzelił jednego gola) i Kamilem Mazkiem lider Zagłębie II wygrał ze Spartą Grębocice 3:1. Gra zawodników z pierwszej drużny nie pomogła za to rezerwom Chrobrego. Głogowianie, mimo obecności w składzie kilku piłkarzy z “jedynki”, ulegli Orli Wąsosz 0:1.

 

Najwięcej emocji, bramek i czerwonych kartek, było w Bogatyni. Granica prowadził 1:0 po rzucie karnym  w 11 min., a chwilę później Piast Wykroty grał w osłabieniu. Mimo tego goście objęli prowadzenie 2:1, a w 89 min. strzelili gola na 3:2. Na tym jednak nie koniec. W jednej z ostatnich akcji meczu gospodarze wyrównali, ale zawodnicy Piasta protestowali, że w tej sytuacji faulowany był bramkarz gości. Sędzia bramkę uznał, a za protesty jeden z piłkarz z Wykrotów otrzymał czerwoną kartkę.

 

Saltex IV liga wschód. Bielawianka gromi, lider traci punkty

Nie mniejsze emocje przeżyli kibice w Strzegomiu. AKS dwa razy prowadził z GKS-em Wartą Bolesławiecką, ale w 87 min. goście wyrównali. W 92 min. gospodarze dopięli swego i po strzale Adama Wasilewskiego zainkasowali 3 punkty.

 

Tempa nie zwalnia wicelider ze Szczedrzykowic. Tym razem Orkan wygrał skromnie, 1:0 po golu Daniela Dudkiewicza, w Zgorzelcu z Nysą.

 

W jedynym niedzielnym meczu Karkonosze Jelenia Góra zremisowała z Apisem Jędrzychowice 2:2, choć prowadziły już 2:2.

 

Saltex IV liga zachód, 18. kolejka

  • AKS Strzegom – GKS Warta Bolesławiecka 3:2
  • Zamet Przemków – Stal Chocianów 1:2
  • Zagłębie II Lubin – Sparta Grębocice 3:1
  • Chrobry II Głogów – Orla Wąsosz 0:1
  • Granica Bogatynia – Piast Wykroty 3:3
  • Karkonosze Jelenia Góra – Apis Jędrzychowice 2:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Mirsk 0:1
  • Nysa Zgorzelec – Orkan Szczedrzykowice 0:1
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.