III liga: Wzmocniony Śląsk przegrał ze Stalą, derby dla Piasta

21. kolejka w 3. grupie III ligi. W pierwszym meczu III ligi rezerwy Śląska przegrały u siebie ze Stalą Brzeg 1:2. Podopiecznym Dariusza Sztylki nie pomogła nawet obecność trzech zawodników z I drużyny.

 

III liga: Drużyna miesiąca – marzec 2017

21. kolejkę w 3. grupie III ligi rozpoczęli przy stadionie przy Oporowskiej piłkarze rezerw Śląska i Stali Brzeg. W składzie gospodarzy znalazło się trzech zawodników z I drużyny – Paweł Zieliński, Mariusz Pawelec i Łukasz Madej. Do przerwy wrocławianie prowadzili po golu Sebastiana Bergiera, dla którego była to pierwsza bramka dla Śląska w seniorskiej drużynie.

 

Niestety, po przerwie skuteczniejsi się okazali się goście, którzy bardzo czujnie grali w obronie i wyprowadzali zabójcze kontry. Wyrównał tuż po przerwie Krzysztof Gancarczyk, a w 61 min. Dawid Lipiński urwał się obrońcom i pokonał Dominika Budzyńskiego.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [NA ŻYWO]

Przez cały mecz inicjatywa była po stronie Śląska, podopieczni Dariusza Sztylki mieli swoje sytuacje (m.in. strzał w poprzeczkę), ale nie przełożyło się to na wynik. Stal okazała się bardzo dobrze zorganizowana i skuteczna, i udowodniła, że nie bez powodu zajmuje 3. miejsce w tabeli.

 

W Żmigrodzie Piast podejmował Ślęzę Wrocław. Gospodarze wygrali 1:0, a jedynego gola meczu strzelił były zawodnik żółto-czerwonych Damian Celuch, który wykończył precyzyjne podanie Grzegorza Mazurka.

 

Tymczasem do Dzierżoniowa przyjechał lider z Jastrzębia. Goście przed tygodniem zlali Olimpię Kowary 9:0, ale defensywa lechistów zagrała bez zarzutu. A że w przodzie trudno było o sytuacje podbramkowe, mecz zakończył się sprawiedliwym, bezbramkowym remisem.

 

W niedzielę nie poszło naszym zespołom. Zarówno Górnik Wałbrzych, jak i KS Polkowice, przegrały swoje mecze. Oba w stosunku 0:2.

 

III liga, 21. kolejka, 08 – 09 kwietnia

  • Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 1:2 (1:0)
  • Piast Żmigród – Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)
  • Lechia Dzierżoniów – GKS Jastrzębie Zdrój 0:0
  • Olimpia Kowary – Miedź II Legnica – odwołany z powodu zalanego boiska
  • Górnik Wałbrzych – Skra Częstochowa 0:2 (0:2)
  • Unia Turza Śląska – KS Polkowice 2:0 (1:0)
  • Rekord Bielsko-Biała – BKS Stal Bielsko-Biała 0:0
  • Falubaz Zielona Góra – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:0 (1:0)
  • Ruch Zdzieszowice – Górnik II Zabrze 0:0

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.