Piłkarskie Niższe Ligi Cup – trwają zapisy do II edycji

W drugiej połowie lipca w Lubinie szykuje prawdziwe piłkarskie święto dla amatorów. Oczywiście mowa o zawodnikach, bo już pierwsza edycja turnieju Piłkarskie Niższe Ligi Cup w 2016 roku pokazała, że zawody organizowane są na bardzo wysokim poziomie.

 

Jakub Vojtus, czyli Miedź ma w końcu napastnika

Wszystko wskazuje na to, że w tegorocznych zawodach pobita zostanie liczba zespołów, które będą uczestniczyć w największym piłkarskim turnieju drużyn występujących w amatorskich rozgrywkach. W poprzednim roku do Lubina przyjechały 23 drużyny, a sam turniej został wybrany przez internautów jednego z regionalnych portali najlepszym wydarzeniem sportowym Zagłębia Miedziowego 2016 roku. Teraz, po pierwszym tygodniu zapisów, na liście pojawiło się już siedemnaście ekip z sześciu powiatów.

 

– Muszę szczerze przyznać, że nie spodziewał się aż takiego odzewu w pierwszym tygodniu zapisów, ale taki obrót sytuacji daje jeszcze większej pewności siebie i pozwala planować kolejne atrakcje towarzyszące całemu wydarzeniu – mówi Adam Michalik, jeden z pomysłodawców turnieju PNL Cup.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem transmisję na żywo z turnieju przeprowadzi TVRegionalna.pl, w której co wtorek można oglądać program „Piłkarskie Niższe Ligi”. Wszystko wskazuje na to, że dla tych, którzy nie skuszą się na uczestnictwo w lubińskim turnieju będzie w dniach 22-23 lipca 2017 roku czekała spora dawka piłki w regionalnym wydaniu.

 

– Swój udział potwierdziły już grające w legnickiej okręgówce Dąb Stowarzyszenie Siedliska i Iskra Księginice. Ponadto w akcji zobaczymy również czołowe zespoły A-klasy m.in. Dragona Jaczów, Pogoń Góra, Zawisza Serby, Spartę Parszowice czy brązowych medalistów sprzed roku ZZPD Górnik Lubin – wylicza Radosław Salamon, drugi z twórców „Piłkarskich Niższych Lig”.

 

Organizatorzy podkreślają, że do zawodów zapisać się może każdy zespół niezależnie od miejscowości. Warunek jest tylko jeden – musi uczestniczyć w rozgrywkach prowadzonych przez wojewódzkie bądź okręgowe związki piłki nożnej w całej Polsce. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla wszystkich chętnych drużyn. Kluby, które zgłoszą się do turnieju do końca kwietnia będą mogły skorzystać z promocji wpisowego, które do 30 kwietnia będzie wynosić 200 złotych. Później będzie obowiązywała już normalna opłata, czyli 250 złotych.

 

Dokładniejszych informacji udziela:

Adam Michalik, pnl@tvregionalna.pl, tel. 723-529-967

Dane do wpłaty wpisowego (tutułem: PNL Cup – nazwa drużyny) Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o. ul. Odrodzenia 28b 59 – 300 Lubin NIP 692-22-85-089 BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO nr 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001

RELACJA Z I EDYCJI PNL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.