Miedzi autostrada do ekstraklasy. Jeśli nie teraz, to kiedy?

Walka o awans do ekstraklasy wchodzi w decydującą fazę. Miedź Legnica co prawda jest dopiero na 6. miejscu, ale ma świetną sytuację by wskoczyć na 2. premiowane awansem miejsce. Wszystko w rękach podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

 

Chorągiewką w sędziego. Mecz w okręgówce przerwany

Kibice Miedzi przeżywają na wiosnę prawdziwą huśtawkę nastrojów. Gdy legniczanie zagrają dwa dobre mecze z rzędu, można być niemal pewnym, że zaraz zaliczą jakąś wpadkę. Na szczęście dla nich sytuacja w tabeli jest tak wyrównana, że wciąż mają szanse na awans. Mimo że aktualnie Miedź zajmuje dopiero 6. miejsce w tabeli, do miejsca 2. ma zaledwie 2 punkty straty. I chyba najlepszy terminarz z drużyn walczących o awans.

 

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza grają cztery mecze u siebie. W trzech pierwszych meczach zmierzą się ze Stalą Mielec (10. miejsce, w miarę bezpieczne), GKS-em Tychy (14. miejsce, walczący o utrzymanie się), Pogonią Siedlce (11. miejsce, walczącą o utrzymanie się, ale ze sporą przewagą nad strefą spadkową). Jeśli Miedź chce grać w ekstraklasie, mecze z takimi rywalami musi wygrywać. Zwłaszcza że, choć żadna z tych drużyn nie ma jeszcze stuprocentowego utrzymania się, to z nożem na gardle zagra jedynie GKS Tychy.

 

Saltex IV liga zachód. Miedziowy 102, trzech spadkowiczów już (prawie) znamy

W ostatnim meczu sezonu Miedź podejmie lidera, Sandecję Nowy Sącz. Wiele jednak wskazuje na to, że do tego spotkania, które odbędzie się 3 czerwca, Sandecja przystąpi jako świeżo upieczony beniaminek ekstraklasy.

 

Patrząc na rozkład jazdy najgroźniejszych rywali Miedzianki, to legniczanie maja wręcz autostradę do ekstraklasy…

  • Olimpia Grudziądz – Chojniczanka (D), Stomil (W), Katowice (D), Znicz (W)
  • GKS Katowice – Górnik (W), Kluczbork (D), Olimpia (W), Bytovia (D)
  • Zagłębie Sosnowiec – Wigry (W), Stal (D), Chrobry (W), Tychy (D)
  • Wigry Suwałki – Zagłębie (D), Chrobry (W), Chojniczanka (D), Stomil (W)
  • Chojniczanka Chojnice – Olimpia (W), Bytovia (D), Wigry (W), Chrobry (D)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń (W), Sandecja (D), Górnik (W), Kluczbork (D)

 

Oczywiście dogodny terminarz to jedno, a gra i zdobywanie punktów to inna sprawa. Legniczanie mają już bardzo niewielki margines błędów i jeśli nie zdobędą kompletu w najbliższych trzech spotkaniach, to być może po prostu na ekstraklasę nie zasługują (choć w tym sezonie sytuacja jest taka, że nawet wtedy mogą nie stracić szans na promocję do wyższej ligi).

 

Choć ze statystycznego punktu widzenia, szanse Miedzianki na awans są nieco niższe…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.