Klęska Górnika z Unią. W takiej formie spadek nieunikniony

Górnik Wałbrzych przegrał w środę w Unią Turza Śląska 0:4 w rozegranym awansem meczu kolejki III ligi. W takiej formie spadek wałbrzyszan do IV ligi wydaje się nieunikniony.

Piast przez kibiców wycofa się z ligi?

Mecz Górnik Wałbrzych – Unia Turza Śląska został rozegrany awansem w ramach 29. kolejki III ligi, która zaplanowana jest na 27 maja. Wydawało się, że to jedna z ostatnich okazji, by wałbrzyszanie zaczęli punktować.

Ostatnio grali 4 mecze z trudnymi rywalami, w tym trzema z czuba tabeli. Udało się zdobyć w nich 2 punkty. Niestety, szwankowała skuteczność, bowiem górnicy strzelili zaledwie jednego gola. Przełamanie miało przyjść w środowym meczu z Unią Turza Śląska, która zajmowała przedostatnią pozycję w tabeli.

III liga: Sześć goli w Żmigrodzie, Śląsk II i Polkowice gromią rywali

Boiskowa rzeczywistość okazała się brutalna. Mimo że goście nie grali szczególnie porywająco, to pokazali co to znaczy skuteczność. Już do przerwy prowadzili 3:0 wykorzystując niemal wszystkie stworzone sytuacje, a nawet więcej, bowiem tym razem kiepsko spisywała się defensywa wałbrzyszan. Gdy zaraz po przerwie weteran Dariusz Pawlusiński podwyższył z rzutu karnego na 4:0 stało się jasne, że gospodarze nic już tutaj nie ugrają.

Górnik spadł na przedostatnie miejsce w tabeli III ligi. Oczywiście podopieczni Roberta Bubnowicza wciąż mają szanse na utrzymanie się w lidze, ale martwi bardziej kiepska postawa wałbrzyszan. 1 gol w 5 meczach nie wróży dobrze na następne mecze.