Piast przez kibiców wycofa się z IV ligi?

Piast Nowa Ruda wycofa się z rozgrywek Saltex IV ligi? Pojawiły się takie nieoficjalne informacje. A wszystko przez zachowanie części kibiców, przez których klub notorcznie musi płacić kary.

 

Niespodziankę sprawili, ale z punktów długo się nie cieszyli

Kibice to nieodzowny element piłki nożnej, również na niższych szczeblach rozgrywkowych. Oczywiście, im niższa liga, tym doping jest mniej zorganizowany. Tym bardziej warto docenić tych fanów, którzy wspierają swoją drużynę również w III czy IV lidze, a nawet okręgówce czy A klasie. Bo i tam zdarzają się fan kluby z prawdziwego zdarzenia.

 

Problemy zaczynają się, gdy fani dostarczają więcej powodów do zmartwień niż wsparcia. Tak trochę jest na wiosnę w Nowej Rudzie. Piast, mimo że wyniki nie są zadowalające, ma sporą grupę zagorzałych kibiców. Niestety, część z nich jest prawdziwą zmorą dla klubowego skarbnika, który musi płacić kary za wybryki fanów nakładane przez komisję dyscyplinarną DZPN.

 

Pięciu trenerów na rundę? W IV lidze to możliwe

Na wiosnę były już trzy kary za zachowanie kibiców, a właściwie kiboli, m.in. za odpalenie rac oraz wtargnięcie na płytę boiska w czasie meczu. Do zdarzeń tych doszło podczas wyjazdowych meczów w Świebodzicach oraz w Ząbkowicach, a także domowym spotkaniu z Polonią-Stalą Świdnica.

 

Po ostatniej karze finansowej prezes DZPN Andrzej Padewski zamieścił nawet na twiterze informację, że władze Piasta rozważają z tego powodu wycofanie drużyny z rozgrywek Saltex IV ligi.

 

https://twitter.com/dolzpnwroc/status/864151213578883072

 

Jak się dowiedziałem nieoficjalnie, na razie nie ma żadnej wiążącej decyzji. Władze klubu będą chciał za wszelką cenę utrzymać I drużynę w rozgrywkach, jednak kary nakładane na klub są tak wysokie, że coraz trudniej znaleźć na nie środki. Zwłaszcza że można byłoby je spożytkować na inne cele, choćby szkolenie młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.