Ślęza “gościnnie” na Oporowskiej wygrała z Górnikiem

Ślęza Wrocław wygrała w zaległym meczu z Górnikiem Wałbrzych 3:1. Mecz odbył się na stadionie przy ul. Oporowskiej.

 

Finał dolnośląskiego Pucharu Polski: Zagłębie II ? Foto-Higiena

Mecz Ślęza Wrocław ? Górnik Wałbrzych zaplanowany był na 3 maja, w ramach 25. kolejki III ligi. Niestety, ze względu na ulewy, które wcześniej przeszły nad naszym regionem, spotkanie zostało odwołane.

 

W środę udało się odrobić zaległości. I, co ciekawe, mimo że Ślęza gra mecze jako gospodarz w Oławie, spotkanie z wałbrzyszanami odbyło się na? stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu. Niestety, to jedyny taki przypadek w tym sezonie, a na następne meczu ?u siebie? żółto-czerwoni wrócą do Oławy.

 

III liga: Mecz za 6 punktów dla Lechii. Szalona końcówka Ślęzy

Sam mecz był przez większość czasu pod kontrolą zawodników Ślęzy. Grający z nożem na gardle piłkarze Górnika próbowali, ale jednak niewiele im wychodziło im pod bramką Jarosława Krawczyka. Gospodarze natomiast pierwszy cios wyprowadzili w 24 min., gdy składną akcję wykończył Mateusz Kluzek. Niedługo po zmianie stron wynik podwyższył Jakub Jakóbczyk.

 

Nadzieja w serca Górników wróciła 8 minut później, gdy akcję Dominika Bronisławskiego wykończył Damian Bogacz. Wałbrzyszanie później zaatakowali, ale bramki nie strzelili. Nadziali się za to na kontrę, którą na gola zamienił Maciej Firlej.

 

Dzięki zwycięstwu Ślęza awansowała na 10. miejsce w tabeli, ale ma zaledwie 4 punkty straty do miejsca 4. To oznacza, że jeszcze wiele przetasowań może być w górnej połówce tabeli. A Górnik? No cóż, to kolejny ostatnio mecz wałbrzyszan bez zdobyczy punktowej i ich sytuacja w tabeli robi się coraz gorsza (jeśli w II lidze zapadną niekorzystne rozstrzygnięcia, to już jest właściwe beznadziejna).

 

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.