Kibole celowali w sędziego butelką. To czwarta kara dla tego klubu

Piast Nowa Ruda zapłaci kolejną karę za swoich kibiców, a właściwie kiboli. Bo zachowanie części fanów czwartoligowca jest poniżej krytyki. Tym razem chcieli trafić sędziego asystenta butelką.

 

Piast przez kibiców wycofa się z IV ligi?

Nie dalej niż tydzień temu pisałem (link powyżej), że władze klubu z Nowej Rudy rozważają nawet wycofanie zespołu z IV ligi. Powodem są kary, które muszą płacić za zachowanie swoich kibiców. Na wiosnę były już trzy takie kary nałożone przez Komisje Dyscyplinarną DZPN – m.in. za odpalenie rac oraz wtargnięcie na płytę boiska w czasie meczu. Do zdarzeń tych doszło podczas wyjazdowych meczów w Świebodzicach oraz w Ząbkowicach, a także domowym spotkaniu z Polonią-Stalą Świdnica.

 

Na tym jednak nie koniec. Podczas ostatniego posiedzenia KD DZPN nałożono kolejną grzywnę – „za wysoce niesportowe zachowanie się kibiców – próba trafienia sędziego asystenta butelką”.

 

3 tysiące za odpuszczenie meczu w A klasie? Jest dochodzenie

Szczerze współczuję działaczom Piasta. Z jednej strony wycofanie drużyny to degradacja o dwie klasy rozgrywkowe, a także wyraz bezsilności oraz oddanie pola zwykłym debilom, którzy mienią się kibicami klubu. Z drugiej – trudno się godzić z tym, że trzeba wyrzucać pieniądze w błoto, gdy można je wydać znacznie sensowniej, choćby na szkolenie młodzieży.

2 thoughts on “Kibole celowali w sędziego butelką. To czwarta kara dla tego klubu

  1. I tacy kretyni nazywają się kibicami piłki nożnej. Ba, oni uważają, że kluby są ich! To zwykły bandytyzm grupy patusów, i tyle. Takich trzeba trzymać z dala od zdrowych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.