3 tysiące za odpuszczenie meczu w A klasie? Jest dochodzenie

Czy we wrocławskiej klasie A doszło do składania korupcyjnych propozycji? Czy ceną za odpuszczenie meczu były 3 tysiące złotych? Sprawdzą to odpowiednie komórki DZPN i PZPN.

 

Saltex IV liga wschód: Kanonada i groźna kontuzja. Wołów znalazł pogromcę

„Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej przesłała do Rzecznika Dyscyplinarnego komplet dokumentów dot. składania propozycji o charakterze korupcyjnym mogącym mieć miejsce w rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej” – oto komunikat Komisji Dyscyplinarnej DZPN z posiedzenia nr XXIV, które odbyło się 24 maja.

 

Na razie nie ma innych oficjalnych informacji na ten temat, ale nie jest tajemnicą, że sprawa dotyczy najprawdopodobniej grupy III wrocławskiej A klasy. Kilka dni temu na twitterze pojawiły się informacje, że właśnie tam, przed jednym z meczów padła propozycja korupcyjna. Chodzić miało „o 3 tys. zł za odpuszczenie meczu”.

 

Finał dolnośląskiego Pucharu Polski: Zagłębie II – Foto-Higiena

Do sprawy wtedy odniósł się również prezes DZPN Andrzej Padewski, który zaprosił osoby mające wiedzę na temat składnia propozycji korupcyjnych do złożenia wyjaśnień w związku.

 

Jak widać, doszło do tego, bowiem Komisja Dyscyplinarna DZPN nadała sprawie bieg. Zobaczymy, czy doniesienia te się potwierdzą i – przede wszystkim – uda się znaleźć dowody na korupcyjne propozycje. Sprawa jest z pewnością rozwojowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.